Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Port Szeregowy czyli jak laik ma to zrobić?

adam612 23 Lut 2013 21:55 2352 6
  • #1 23 Lut 2013 21:55
    adam612
    Poziom 9  

Dzień Dobry. Jak już zaznaczyłem w tytule, zaliczam się do "pewnego" typu osób, dlatego prosze o wyrozumiałość, bo to pewnie nie ostatnie moje pytanie takiej jakości intelektualnej. Mam Arduino Uno, wszystko fajnie, podpiąłem je sobie przepisuje pierwszy program z Guide. W momencie gdy chciałem ustawić port szeregowy na COM1, zobaczyłem, że w ógole nie da się tam nic ustawić, nie ma opcji wybór portu szeregowego. Co mogłem spieprzyć?

0 6
  • Pomocny post
    #2 23 Lut 2013 22:06
    bgolab
    Poziom 22  

Prawdopodobnie nie został zainstalowany driver USB z emulacją COM:
    Installing drivers for the Arduino Uno with Windows7, Vista, or XP:

Plug in your board and wait for Windows to begin it's driver installation process. After a few moments, the process will fail, despite its best efforts
    Click on the Start Menu, and open up the Control Panel.
    While in the Control Panel, navigate to System and Security. Next, click on System. Once the System window is up, open the Device Manager.
    Look under Ports (COM & LPT). You should see an open port named "Arduino UNO (COMxx)"
    Right click on the "Arduino UNO (COmxx)" port and choose the "Update Driver Software" option.
    Next, choose the "Browse my computer for Driver software" option.
    Finally, navigate to and select the Uno's driver file, named "ArduinoUNO.inf", located in the "Drivers" folder of the Arduino Software download (not the "FTDI USB Drivers" sub-directory).
    Windows will finish up the driver installation from there.

0
  • #3 23 Lut 2013 22:25
    adam612
    Poziom 9  

Co w ten sytuacji zrobić? Jakby co mam Win8.

0
  • #5 23 Lut 2013 22:37
    adam612
    Poziom 9  

Teraz to jestem totalnie głupi z tego...

0
  • Pomocny post
    #6 23 Lut 2013 22:42
    bgolab
    Poziom 22  

Ten dokument, który podesłałem jest dokładnie o brakującym podpisie cyfrowym do drivera.
    Sprowadza się doi wyłączenia funkcjonalności sprawdzania w W8 czy driver został podpisany.
    Dokładnie spróbowałbym tej procedury.

0
  • #7 24 Lut 2013 04:25
    adam612
    Poziom 9  

Problem rozwiązany :) udało się, radość niesamowita. Ściągnąłem MOD'a tam pięknie pokazana też jest instrukcja co zrobić. Zamieszczam link:
    http://arduino.cc/forum/index.php?topic=118440.0

Może komuś się przyda :)

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

0