Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Integra 64 - RXH-1K - zarządzanie przez pc

benypb 24 Lut 2013 10:28 1707 9
  • #1 24 Lut 2013 10:28
    benypb
    Poziom 12  

Witam

Mam Integrę 64 + moduł RXH-1K z pilotami do zazbrajania obiektu.
    Chciałbym zarządzać - pilotami przez PC.
    Szukałem w instrukcji i dodawanie/usuwanie pilotów jest możliwe przez przycisk na module RXH-1K, czy jest taka możliwość ?
    Jaki moduł musiałbym dokupić lub jak podłączyć ?

0 9
  • #2 24 Lut 2013 11:55
    suworow
    Moderator Zabezpieczeń

Ta radiolinia działa poza systemem i komunikuje się z nim przez przekaźniki.( równie dobrze mogłaby być to radiolinia uniwersalna innego producenta).

Dodawanie jest do obejścia. Wystarczy podlutować się pod rzeczony przycisk i podłączyć go pod odpowiednio oprogramowane wyjście centrali.
    Pytanie tylko czy ma to sens skoro na temat usuwania pilotów instrukcja oznajmia:
    "Usunięcie pilota z pamięci sterownika jest możliwe jedynie poprzez skasowanie zawartości
    całej pamięci sterownika"

Jeżeli już to moduł abax i piloty systemowe. Na pewno wtedy da się dodawać piloty
    z klawiatury, ( pewnie i tej z dloadx). Czy z guarda - nie wiem nigdy nie próbowałem. Do sprawdzenia Nie za tanio, ale będzie i bonus w postaci rejestru zdarzeń użycia pilota z przypisaniem do konkretnego użytkownika.
    Pozdrawiam

0
  • #3 24 Lut 2013 12:56
    benypb
    Poziom 12  

Czyli z tym modułem nic nie zrobię.

Wyczytałem na stronie satela że moduł INT-RX-S ma możliwość dodawania i usuwania pilotów. Ale z tego co piszą to tylko Integra plus lub Integra w wersji 1.05

0
  • #5 24 Lut 2013 13:57
    benypb
    Poziom 12  

Tak chcę w sumie uzbrajać i rozbrajać i kasować alarmy z pilota, zarazem mieć możliwość zarządzania nimi przez PC.

Dodano po 5 [minuty]:

Mam jeszcze pytanko, w jak najłatwiejszy sposób sterować bramą ?

Chciałbym podczas rozbrojenia SSWiN uzyskać otwarcie bramy za przycisnieciem jednego przycisku i odwrotnie przy uzbrojeniu zamknięcie bramy.

Za pomocą samej Integry można to zrobić czy trzeba dodatkowy moduł, pytam bo nie robiłem tego jeszcze i zastanawiam sie jak to można w łatwy sposób zrobić?!

Dodano po 4 [sekundy]:

Mam jeszcze pytanko, w jak najłatwiejszy sposób sterować bramą ?

Chciałbym podczas rozbrojenia SSWiN uzyskać otwarcie bramy za przycisnieciem jednego przycisku i odwrotnie przy uzbrojeniu zamknięcie bramy.

Za pomocą samej Integry można to zrobić czy trzeba dodatkowy moduł, pytam bo nie robiłem tego jeszcze i zastanawiam sie jak to można w łatwy sposób zrobić?!

0
  • #6 24 Lut 2013 15:15
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

benypb napisał:
    Tak chcę w sumie uzbrajać i rozbrajać i kasować alarmy z pilota, zarazem mieć możliwość zarządzania nimi przez PC

Mam nadzieję, że masz świadomość niebezpieczeństw jakie towarzyszą sterowaniem systemu alarmowego z "guzika". INT-RX-S podłączasz pod magistralę i zarządzasz pilotami/funkcjami z poziomu PC.

benypb napisał:

Wykonalne, z użyciem odpowiedniej logiki wejść/wyjść. Kwestia jeszcze tego jak ta brama jest sterowana ? Czy posiada osobne wejście do zamykania i otwierania bramy ? Czy tylko jedno wejście "krok po kroku". Wszystko do ogarnięcia. Modułu najczęściej nie potrzeba, wystarczy puścić kabel od centrali alarmowej do centrali automatyki bramowej i podłączyć to za pomocą przekaźnika.

0
  • #7 24 Lut 2013 15:23
    benypb
    Poziom 12  

Tak mam świadomość, tylko przy PIr-ach zewnętrznych to najlepsza opcja, czas na wejście chcę aby był jak najkrótszy, bo zanim pracownik otworzy drzwi i wklepie kod na manipulatorze to czas musiałby być ustawiony minimum na 5 minut.

Myślę jeszcze o zrezygnowaniu z pilotów i instalacji modułu do Kontroli dostępu INT-R z głowicą CZ-EMM3 i tym samym czas mógłby by być ustawiony na 2 minuty np - podejście do głowicy i rozbrojenie SSWiN za pomocą karty.

Czy może masz inne lepsze rozwiązanie ?

0
  • #8 24 Lut 2013 15:32
    suworow
    Moderator Zabezpieczeń

Klasyczne czyli ppiloty lub
    karty startują czas na wejście a rozbrajasz kodem z klawiatury. Pozdrawiam

Co do skierowania bramą to tak jak pisał darek. Proste ale wymaga pewnych ustaleń

0
  • #9 24 Lut 2013 15:52
    benypb
    Poziom 12  

suworow napisał:
    Klasyczne czyli polotu lub karty startują czas na wejście a rozbrajasz kodem z klawiatury. Pozdrawiam

Co do skierowania bramą to tak jak pisał darek. Proste ale wymaga pewnych ustaleń

Tak ale PIR-y zewnętrzne będą na budynku czyli każda ściana będzie pod kontrolą, więc PIR przy wejściu musi odliczać czas na wejście/wyjscie, więc po co karta ma startować czas ?

Szukałem funkcji w Dloadx i tak myślę aby po naciśnięciu zdefiniowanych przycisków na pilocie:

- dwa wejście w Integra64 ustawić bez akcji alarmowej
    a) bez akcji alarmowej (otwarcie bramy)
    b) bez akcji alarmowej (zamknięcie bramy)

- dwa wyjscia ustawić
    a) roleta w górę (otwarcie bramy)
    b) roleta w dół (zamknięcie bramy)

zda to rezultat ?

Dodano po 6 [minuty]:

suworow napisał:
    Klasyczne czyli ppiloty lub
    karty startują czas na wejście a rozbrajasz kodem z klawiatury. Pozdrawiam

a to ma sens w takim razie :-)

0
  • #10 24 Lut 2013 15:53
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

Kolega wyżej z tymi pilotami sugerował, że jeśli już maja być w systemie to żeby nie miały funkcji zał/wył. tylko żeby startowały czas na wejście itp. To bezpieczniejsze.

Jeśli chodzi dalej o tą bramę. Za mało danych.. Jak wygląda sterowanie od strony centrali automatyki ? Wyjść roletowych bym do tego nie mieszał, tylko Przełączniki MONO (czas 1sek.). Wejścia bez akcji alarmowej. Jeśli to napęd przesuwny np. ROBUS od NICE to tam masz 2 wejścia (OPEN i CLOSE) więc sprawa jest prosta. Gorzej będzie, jeśli jest jedno wejście "krok po kroku". Wtedy trzeba będzie pobawić się z logiką.

0