Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch CSB 550 - Wymiana łożysk wiertarki

24 Lut 2013 10:50 6363 3
  • Poziom 11  
    Witajcie!

Mam starą, dobrą wiertarkę z Boscha, CSB 550 SRE rocznik '93. Śmiga super, a przeżyła już mnóstwo remontów domowych, mieszania betonu i przewiercała grube ściany na wylot. Postanowiłem się jej odwdzięczyć i wymienić to i owo.

Teraz do rzeczy - jest lekki luz na wrzecionie, więc chciałbym wymienić łożysko - koszt niewielki tylko pytanie jak to zrobić? Tu jest schemat:

Bosch CSB 550 - Wymiana łożysk wiertarki

Jak się dostać do łożyska '33' (standardowe łożysko 6002 ZZ)? Trzeba chyba zdjąć zabezpieczenie, ale najpierw zębatkę tylko jak? Normalnie, ściągaczem do łożysk? Co z tym małym łożyskiem '40'? Dostanę takie w sklepie z łożyskami, czy tylko w serwisie Boscha? Może pokusić się o wymianę łożyska silnika? Tylko znowu - to będą jakieś standardy łatwo dostępne? Czy tylko serwis?

Dzięki!
  • Poziom 23  
    Tak najpierw ściągnąłbym koło 34 ściągaczem następnie to zabezpieczenie 31 i do łożyska znowu ze ściągaczem piszą że to jest 6002 ale nie wiem czy to standardowe ale zapewne tak. Jak je wyjmiesz to zmierzysz. Co do łożyska 40 możesz się zapytać w pierwszym lepszym sklepie z łożyskami ale jak byś miał dużo jeździć to chyba nie warto za około 8złotych możesz je kupić w najbliższym serwisie pewnie na zamówienie ale oszczędzasz czas i ewentualne paliwo lub zelówki szukając po innych sklepach.
  • Poziom 11  
    Dzięki!

To mniejsze łożysko jest igiełkowe, czyli zwykle dużo trwalsze niż kulkowe, więc może nie będzie wymagało wymiany - na schematach widzę że w późniejszych egzemplarzach tego modelu w ogóle z niego zrezygnowali.

A czym nasmarować przekładnię? I ile tego smaru powinno być? Bo w przekładniach szlifierek jest go dużo, a tu zostały resztki i nie wiem czy po wyczyszczeniu dać właśnie niewielką ilość czy nawalić ile wejdzie ;)
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Zwykły smar przekładniowy i nie przesadzaj z ilością tm nie ma takich obrotów a co za tym idzie i temperatur