Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sonel MPI 540Sonel MPI 540
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co padło? Prosba o diagnozę.

24 Lut 2013 11:03 1446 6
  • Poziom 7  
    Witam,
    proszę o diagnozę uszkodzenia instalacji SAT w domu.
    Instalacja oparta na multiswitchu BlueLine 5/16, do niego podpięta antena Telmor Optima i czasza z konwerterem quatro. Na wszystkim ma działać recorder n.
    Wszystko bylo wyregulowane poprawnie, siła sygnału była na poziomie 60%+, jakość między 70-90%, na obu antenach (wedlug miernika z dekodera n).
    Nagle (bez jakichś nadzwyczajnych wydarzeń astronomicznych, wiatru itd.) siła spadła do max 35% na antenie 1, max 25% na antenie 2. Jakość 0% na obydwu antenach.
    Próbowałem ustawiać antenę na nowo, używając dwóch niezależnych konwerterów quatro, nie jestem w stanie uzyskać sygnału lepszego niż wspomniane 35%, i to tylko na jednej antenie. Przy podłączaniu dekodera bezpośrednio do konwrtera, z pominięciem multiswitcha, w każdym gnieździe konwertera siła =0.Telewizja z anteny analogowej działa poprawnie.
    Gdzie według Was może być problem? Czy walnięty może być multiswitch? W jaki sposób to sprawdzić? Nie mam niestety zapasowego na podorędziu, musiałbym kupować nowy.
    Z góry dziękuję za konstruktywne podpowiedzi.
    MZ
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Sonel MPI 540Sonel MPI 540
  • Użytkownik usunął konto  
  • Sonel MPI 540Sonel MPI 540

• Poziom 30  
    ustawiałeś antenę przyrządem czy na tzw. oko?

zaproś kogoś z miernikiem czytaj firmę i sprawdzi ci całą instalacje. Będzie taniej niż eksperymenty ze sprzętem.

Moderowany przez telesat1:

Regulamin p. 3.1.11, 3.1.13. Następne będzie ostrzeżenie.

• Poziom 30  
    Ustawiałeś antenę przyrządem pomiarowym do anten satelitarnych czy korzystałeś ze wskazań tunera ?
    Wezwij firmę zajmującą się usługami w branży satelitarnej. Z pewnością będzie taniej niż wymiana multiswitcha.

Moderowany przez telesat1:

Regulamin p. 3.1.11, 3.1.13, 3.1.14. Ostrzeżenie.

• Poziom 18  
    Podłącz nboxa do innej działającej instalacji żeby wykluczyć jego awarię albo inny dekoder do swojej instalacji a potem dopiero kręć anteną.
  • Poziom 7  
    Dzięki za odpowiedzi. Może skorzystam ze specjalistów, ale jako że całą (działającą, dodam) instalację zrobiłem od podstaw praktycznie sam, jeszcze się nie poddaję;)
    Odpięcie wzmacniacza od anteny analogowej nie wpływa zupełnie na parametry sygnału.
    Zrobiłem reset multiswitcha i to był pierwszy sukces - stojąca wcześniej nieruchomo jakość zaczęła kooperować:)
    Potem podziałałem z miernikiem (takim prawdziwym, choć niewypasionym, analogowa wskazówka +2 diody 22kHz i H/V), a następnie z wskaźnikiem sygnału na n.
    Osiągnąłem maksymalne wartości:
    Ant1 55/80
    Ant2 30/50
    Trochę słabo, nieprawdaż? W związku z tym, dwa pytania:
    1. Co mogę jeszcze zrobić, poza kręceniem anteną - tym chyba lepszych wyników nie osiągnę?
    2. Skąd taka duża rozbieżność Antena1/Antena2? Co może być przyczyną?
  • Użytkownik usunął konto