Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamek elektromagnetyczy z wideodomofonem +pilot

24 Lut 2013 13:36 3591 9
 • Poziom 10  
  Witam, mam pytanie : w lokalu usługowym mam podłączony wideodomofon marki Eura model Uran , do niego jest podpięty zamek elektromagnetyczny ( wyłącznikiem i pamiecią). Czasami zdarza się ,iż nie jestem w pobliżu wideodomofonu i muszę biec do czekającego klienta. Czy nie ma możliwości ,aby do istniejącej instalacji "podpiąć" jeszcze mechanizm zdalnego otwarcia drzwi ( zwolnienia zapadki) poprzez naciśniecie pilota ? Jak tego dokonać ?
 • Poziom 28  
  mk1234567 napisał:
  Jak tego dokonać ?


  Sorki, ale jak zadajesz takie pytania to zaproś kogoś od domofonów i założy Ci potrzebne gadżety.

  mk1234567 napisał:
  Czy nie ma możliwości ,aby do istniejącej instalacji "podpiąć" jeszcze mechanizm zdalnego otwarcia drzwi ( zwolnienia zapadki) poprzez naciśniecie pilota ?


  Tak da się coś takiego zrobić.

  pzdr
 • Poziom 10  
  Powiem tak : w moim mieście ( Wrocław ) było tylu "wspaniałych" ekspertów od tych rzeczy kiwali głową ,że dadzą radę ,a później twierdzili ,iż to jest niemożliwe . Stąd moje pytanie na tym forum.
 • Poziom 28  
  A no to zmienia postać rzeczy. Jeśli jest to elektrozamek no to nie widzę problemu. Sam to kolega chce zrobić? Może zrób jakieś zdjęcia.

  pzdr
 • Poziom 10  
  Tak , chciałbym to sam zrobić . Czego zdjęcia porobić(zamka,wideofonu,podłączeń) ? Najwcześniej bym wrzucił je jutro ,jak będę w firmie.
 • Pomocny post
  Poziom 28  
  Rozumiem, że jakiekolwiek pojęcia masz? Wg instrukcji znalezionej w sieci sprawa powinna być prosta. Nabył bym np RXH-1K Satela (ale nie musi być konkretnie taki), bo ma możliwość pracy w trybie trybie monostabilnym (na czas). Do tego zasilacz ( a właściwie transformator) i dla bezpieczeństwa przekaźnik, coby odłączać rygiel na czas otwarcia zamka od istniejącej instalacji, choć nie wiem, czy to potrzebne.
  Zamek elektromagnetyczy z wideodomofonem +pilot Zamek elektromagnetyczy z wideodomofonem +pilot

  Ja zrobiłbym to tak
  Zamek elektromagnetyczy z wideodomofonem +pilot
  pzdr
 • Poziom 10  
  Tylko w tym przypadku - ww. radiolinię podpiąć pod -"automat do bramy wjazdowej" ?
 • Poziom 28  
  mk1234567 napisał:
  Tylko w tym przypadku - ww. radiolinię podpiąć pod -"automat do bramy wjazdowej" ?


  Nie. Wywaliłem go ze schematu, bo nie miałem gdzie rysować. Zmieniłem tylko miejsce przy podłączeniu zaczepu do kasety, tak, że zasilanie elektrozaczepu idzie przez przekaźnik.


  pzdr
 • Pomocny post
  Poziom 32  
  Nie wiem czy masz dodatkowe wolne przewody łączące monitor i moduł kamerowy przy bramie. Jeśli nie ma takowych to powinieneś wyprowadzić sobie kabelki z pod przycisku otwierania bramy w monitorze na zewnątrz,(zwarcie ich będzie powodować zadziałanie elektrozamka). Wykorzystaj radiolinie z pilotem jak Ci kolega powyżej opisał podłącz te kabelki pod zacisk C i NO w radiolinii a do zasilania zastosuj mały moduł mostek prostowniczy (gretza) plus kondensator 1000mikro/25V napięcie stałe z kondensatora dołącz do zacisków + i - na listwie zaciskowej radiolinii a mostek -prostownik zasil równolegle z zasilacza który jest od zasilania wideodomofonu. Jeśli to dla Ciebie za trudne to zakup za 20zł gotowy zasilacz prądu stałego 12V 9taki we wtyczce) który będzie ci zasilał tylko radiolinię - odbiornik). Te rozwiązanie które nakreślił kolega powyżej jest dobre ale warunek ; musisz mieć więcej wolnych przewodów brama (kamera) - monitor w domu/biurze. Jeśli ich nie wm to łatwiej zakupić zasilacz we wtyczce (12V) zasilić nim odbiornik pilotów i wpiąć się pod przycisk otwierania zamka w monitorze niż wkuwać dodatkowe kable.nie zapomnij wcześniej wprogramować piloty do odbiornika radiolinii inaczej działać nie będą.
 • Poziom 10  
  Pilot do zamka elektromagnetycznego zamontowany , dokładnie tak jak to opisał kolega tomjed . Wszystko działa wspaniale. Dziękuję kolegom za pomoc . Temat uważam za zamknięty.