Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 206 - skrzynia biegów nie wchodzi 1 i 2

24 Lut 2013 14:10 10314 7
  • Poziom 12  
    Witam, mam problem z biegami od pewnego czasu tak raz na 2-3 dni nie wchodzi mi bieg 1 i 2. A dokładnie bieg 1 wejdzie ale puszcze sprzęgło i auto stoi, wtedy bieg 2 w ogóle nie wejdzie, dopiero muszę dać wsteczny i wtedy już normalnie biegi wchodzą. Dodam że sprzęgło zostało wymienione jest nowiutkie firmy valeo cały komplet tzn. tarcza, docisk, łożysko. W czym może być problem?

Peugeot 206, silnik 1.1, rocznik 2000
  • Poziom 19  
    Czy drążek zmiany biegów porusza się swobodnie ?
    Może uszkodzone są cięgna dźwigni skrzyni biegów.
  • Poziom 12  
    no troszeczkę ciężko wchodzą biegi ale czytałem że wiele 206 ma ten problem a te cięgna to te 3 co widać z góry?? ten najdłuższy ma uszkodzone jabłko czy to może jego wina??
  • Poziom 19  
    Może ... nie wybiera dokładnie pozycji .. Koszt tych łączników to około 150 zł za komplet .. może nawet mniej .. a wymiana .. dosyć prosta.
  • Poziom 12  
    ok ale pierwsze spróbuje wymienić tylko ten najdłuższy a czytałem że coś jest pod lewarkiem do regulacji to prawda??
  • Poziom 39  
    A poduszki zawieszenia zespołu napędowego w jakim stanie? Skoro wykonywano wymiany sprzęgła to naruszono położenie cięgien i może warto je obejrzeć.
  • Poziom 12  
    nie mam pojęcia w jakim stanie są poduszki a cięgno zamówiłem jutro będzie bo w sklepie dali mi jakąś podróbę i jedno jabłko nie pasowało, było za duże
  • Poziom 12  
    założyłem cięgno wczoraj i na razie wszystko ok może akurat to był problem