Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zablokowane wszystkie kanaly w TV naziemnej

24 Lut 2013 14:48 1989 7
  • Poziom 2  
    Witam,
    przymierzam sie do zakupienia zestawu aby móc odbierać tv cyfrową naziemna na swoim komputerze, lecz wcześniej postanowiłem sprawdzić jak z zasięgiem i odbiorem na przykładzie telewizora samochodowego z wbudowanym dekoderem i anteną i po wyszukaniu wszystkich kanałow wyświetla sie komunikat że są one zablokowane, dodam iż mieszkam w odległosci ok 15 km od nadajnika. proszę o pomoc...[/u]
  • Poziom 36  
    Słaby zasięg anteny, odbierasz tylko zakodowany Mux 4. Zamontuj zwykłą antenę siatkową bez wzmacniacza i powinno być ok.
  • Poziom 21  
    podaj jaki to dokładnie telewizorek z wbudowanym dekoderem w celu weryfikacji czy może obsługiwać Polskiej Naziemnej Telewizji Cyfrowej
  • Poziom 2  
    manta multimedia, jak byłem w zeszlym roku na lubelszczyznie to bez problemowo odbierał wszystkie dostepne kanały
  • Poziom 36  
    Chłopie, w Twoich obecnych warunkach odbioru możesz mieć nawet Sony 200", to niczego nie zmienia, zmień antenę jak pisałem i po krzyku.
  • Moderator
    tomekskaw:

Nie podajesz podstawowej informacji: GDZIE CHCESZ ODBIERAĆ.

Określenie 15 km od nadajnika to naprawdę informacja myląca. Wielu znajomych w Trójmieście mam podobny problem, do Chwaszczyna maja 15 km a dekodery głupieją od MUX4 Cyfrowego Polsatu, którego nadajnik stoi na Kominie EC w odległości kilku kilometrów od Długiego Targu.
  • Poziom 2  
    tv chce odbierać w Skawinie.
  • Moderator
    I to już wiele wyjaśnia.

Na kominie Skawińskich Azotów masz nadajnik MUX4 Cyfrowego Polsatu. Moc spora jak na DVB-T bo całe 8 kW. Tunery USB/karty PCMIA do odbioru telewizji cyfrowej to bardzo prymitywne urządzenia i w tej odległości od tak silnego nadajnika nie ma szans na prawidłowy odbiór sygnałów nadawanych z Chorągwicy. Odbiornik jest zapewne przesterowany silnym sygnałem MUX4 POLSATU.
    Bez porządnej anteny PASYWNEJ w polaryzacji POZIOMEJ nie masz szans by na takim tunerze cokolwiek odebrać.
    Prawdopodobnie nawet zewnętrzne dekodery DVB-T bez porządnej anteny ustawionej w poziomie będą miały kłopoty z odbiorem, chociaż do nadajnika pod Wieliczka jest rzeczywiście 19 km...

Jak daleko mieszkasz od komina..?