Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cabletech URZ0085 nie ma wszystkich programów

24 Lut 2013 16:23 2901 15
  • Poziom 8  
    Sępólno Krajeńskie, Kujawsko-pomorskie - Cabletech URZ0085 odbiera tylko dvb t na 698Mhz (7 kanałów z 15), nie widzi mux2 562Mhz, proszę o pomoc. (nie wiem czy dobrze napisałem bo pierwszy raz korzystam z forum)
  • Poziom 43  
    bartekglomb napisał:
    Sępólno Krajeńskie, Kujawsko-pomorskie - Cabletech URZ0085 odbiera tylko dvb t na 698Mhz (7 kanałów z 15), nie widzi mux2 562Mhz, proszę o pomoc. (nie wiem czy dobrze napisałem bo pierwszy raz korzystam z forum)
    Podstawowa rzecz to podać skąd jaka instalacja itp. itd. Tu nie ma jasnowidzów.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Problem najczęściej pojawja się przy słabym sygnele.Nie wszystkie multipleksy maję sygnał tej samej mocy.W tunerze przycickając przycisk info można sprawdzić moc sygnału.Oczywiście po włączeniu na działajęcy kanał.Jeżeli sygnał jest niewiele ponad 50%,to znaczy ,że jest zbyt słaby i nie wszystkie kanały mogą działać.
  • Poziom 8  
    Mam nową antenę siatkową ,,espania,, czy jakoś tak, reszta wyblakła. Niebieskie plastiki, siatka składa się z czterech małych siatek jedna pod drugą. Nowe okablowanie i nieszczęsny tuner do laptopa podany wyżej. Myślałem nad kierunkową ale chciałbym jak najtaniej :D Znalazłem na forum podobną sytuację do mojej. Podłączyłem antenę do laptopa winxp he znalazło 7 programów, a na telewizorze 15. Problem z ,,cabletech,, ? Czy potrzebny jest lepszy sygnał do tego ustrojstwa? Proszę o szybką odpowiedź.
  • Pomocny post
    R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    bartekglomb napisał:
    Problem z ,,cabletech,, ? Czy potrzebny jest lepszy sygnał do tego ustrojstwa?

Problemem jest samo urządzenie, które dość często przypomina tylko tuner. :cry:

Musisz wiedzieć, że takie małe "cudo" ma z reguły słabą czułość i selektywność, więc podniesienie sygnału na wejściu tego "cuda" nie zaszkodzi a tylko może pomóc.

Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Przepraszam jestem zielony w te klocki... Czy jeżeli do anteny siatkowej zapakuję symetryzator i wzmacniacz (1symetr. 2wzmak) wystarczy? Moja sytuacja wygląda nieciekawie. Cabletech URZ0085 nie ma wszystkich programów Cabletech URZ0085 nie ma wszystkich programów wieża straży a z drugiej blok a żeby było śmieszniej z tyłu las i jakieś 1,7km na wprost ??transformatorownia??,słupy tego najwyższego napięcia i MDD (meble)
    Czy antena kierunkowa mogła by być? I jakiej mocy? Jak wzmocnić sygnał żeby go nie przesterować i nie zepsuć tego ustrojstwa.Czy taka antena morze być? http://images.dipol.com.pl/pict/a1610+.jpg

Dodano po 29 [minuty]:

Odnośnie anten i anteny z linku nie wiem czy dobrze myślę, czy te wszystkie siatki i ,,grzebień,, z przodu tylko odbijają sygnał do tej elipsy(antena z linku),( lub ,,X-ów,,(ant. siatkowa)) wychodzącej z puszki z ,,wzmakiem,, itd. i nie mają żadnego połączenia (przewody itp.) z puszką, czy są odizolowane czy połączone. :?: :?: PROSZĘ O POMOC :cry:
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    bartekglomb napisał:
    Przepraszam jestem zielony w te klocki... Czy jeżeli do anteny siatkowej zapakuję symetryzator i wzmacniacz (1symetr. 2wzmak) wystarczy?
    Jak ty tak piszesz to nie ma co z tobą gadać. Wezwij fachowca bo szkoda pisania.
  • Poziom 8  
    DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM problem prawie (jutro będzie) rozwiązany :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
  • Pomocny post
    Witam.

A to "coś" białego pod anteną to chyba nie pomaga w odbiorze DVB-T. :!:

Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    To jest antena internetu radiowego.

Tylko nadal nie wiem jak nie przesterować sygnału i czy antena z linku będzie dobra i w jakiej odległości powinna się znajdować antena od netu od tv. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
  • Pomocny post
    bartekglomb napisał:
    To jest antena internetu radiowego.

Musisz koniecznie pomyśleć o pułapce na częstotliwość tego net-u. :!:

W takiej odległości od nadajnika net-u przy "siatce" ze wzmacniaczem to bardzo słabo to widzę i proponowałbym inne wyjście.

Wyjściem powinno być kolejno zainstalowane urządzenia w Instalacji DVB-T, jak :

Antena - symetryzator - kabel koncentryczny - pułapka na nadajnik netu - kabelek koncentryczny - wzmacniacz wewnętrzny z zasilaczem - kabelek z wyjścia wzm. do TV .

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Na maszcie , między dwoma antenami siatkowymi , oddalonymi od siebie ok. 1m mam antenę internetu i nie ma to wpływu na odbiór.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    bartekglomb napisał:
    Sępólno Krajeńskie, Kujawsko-pomorskie -
    NAdajnikiem właściwym powinien być Trześniewiec, ale masz rewelacyjny profil na Gniezno, więc warto by było sprawdzić i ten kierunek.
    Kierunki na nadajniki

Ustawienie anteny jest bardzo ważne w odbiorze DVB-T. Antenę ustawia się bardzo precyzyjnie na MAX jakości odbieranego sygnału wskazywaną przez odbiornik albo oprogramowanie PC.

bartekglomb napisał:
    Czy taka antena morze być? http://images.dipol.com.pl/pict/a1610+.jpg
    W zasadzie, masz lepszą antenę kierunkową obecnie zamontowaną nad dachu. Oczywiście, mówimy o antenach bez wzmacniaczy.

bartekglomb napisał:
    Tylko nadal nie wiem jak nie przesterować sygnału
    zaczyna się od anteny z zamontowanym symetryzatorem i dobrym kablu antenowym, o wysokim współczynniku ekranowania (>95dB). Na zewnątrz kabel w kolorze czarnym.

Jak jest za mało jakości, dokłada się wzmacniacz, dobierając jego wzmocnienie, czyli stosując RÓŻNE wzmacniacze.

Alternatywnie, na 'chwilę i chałupniczo' można próbować szczęścia stosując zasilacz antenowy z regulacją napięcia. Ale to prowizorka jest i odbiór może być zmienny w czasie.

I jeszcze jedno - separator zasilania w najtańszych zasilaczach antenowych wykonany w postaci czarnej, plastikowej wtyczki antenowej potrafi bardzo pogorszyć jakość odbieranych sygnałów. Powinno się stosować coś w takim klimacie Link

bartekglomb napisał:
    w jakiej odległości powinna się znajdować antena od netu od tv.
    Perzy antenie z wbudowanym wzmacniaczem - w jak największej. Przy antenie pasywnej typowo wystarcza pół metra. Ale, to jest odbiór telewizyjny i wszystko zależy od konkretnych warunków. Wystarczy, że końcówka internetowa ma jakąś dopałę i może się robić nieciekawie.

bartekglomb napisał:
    Odnośnie anten i anteny z linku nie wiem czy dobrze myślę, czy te wszystkie siatki i ,,grzebień,, z przodu tylko odbijają sygnał do tej elipsy(antena z linku),( lub ,,X-ów,,(ant. siatkowa)) wychodzącej z puszki z ,,wzmakiem,, itd. i nie mają żadnego połączenia (przewody itp.) z puszką, czy są odizolowane czy połączone
    Sygnały odbijają tylko reflektory czyli siatka w antenie 'siatkowej' i reflektor kątowy w Yadze (tej antenie z linku). Pozostałe elementy to dipole ('pętla' w Yadze i cztery 'X'-y w 'siatce') oraz direktory (poprzeczki przed dopolami w Yadze i 'siatce'). Nie wchodząc w szczegóły - dipole i direktory to elementy odbiorcze. Direktory nie są połączone z dipolami i to tak jest, bo to tzw. techniki falowe.
  • Poziom 8  
    DZIĘKUJĘ!!!!!!!!!!!! Zmieniliście mój sposób patrzenia na świat. Jeszcze jedno pytanie czy łatwo da się popsuć ,,tuner,, z tematu, przesterowanym/za mocnym sygnałem?

Dodano po 2 [minuty]:

Proszę o dobrą odpowiedz i zamknę temat. !!!!!!!!!!!!!!!((((Lubię się wszystkiego dobrze dowiedzieć bo się zawszę boję że coś sp*****le.))))!!!!!!!!!!!!!!!
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    bartekglomb napisał:
    Jeszcze jedno pytanie czy łatwo da się popsuć ,,tuner,, z tematu, przesterowanym/za mocnym sygnałem?
    Jeśli masz na myśli fizyczne uszkodzenie sprzętu - to nie ma obawy.
    A jeśli masz na myśli sam odbiór mux-ów - to oczywiście, że tak. Niewłaściwie dobrany wzmacniacz do warunków odbiorczych może spowodować nawet całkowity brak odbioru...
  • Poziom 8  
    DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA POMOC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wiem wszystko ( nie wiem czy zamknąć temat czy jeszcze ktoś chce się wypowiedzieć)

Dodano po 13 [minuty]:

DZIĘKUJĘ :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D zamykam :cry: