Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Omnia I900 - nie włącza się, świeci dioda

24 Lut 2013 17:38 2229 5
  • Poziom 15  
    Witam, problem tkwi w tym, że przypadkiem podpiąłem telefon(nieszczęsną omnię) przez wtyczkę bezpośrednio pod ładowarkę samochodową. (Bez układu ładowarki) Finał był tego taki, że telefon chwile poudawał, że się ładuje i wyłączył się.
    Teraz telefon się nie chce włączyć a dioda na górze świeci cały czas na niebiesko.
    Moje pytanie, czy jest szansa na uratowanie tego telefonu, gdyż jest to bardzo ważne.Jakie uszkodzenia mogło wywołać takie podłączenie? Ewentualnie czy była by możliwość zgrania z niego zainstalowanego programu?
  • Poziom 15  
    Przyczyna jest taka że podałeś mu 12v na złącze i nie wiadomo co się mogło spalić :D
  • Poziom 15  
    no właśnie, tyle wiem :). Wiem też, że na pewno bieguny były właściwe. Mocne zaćmienie miałem jakieś i ot efekty.
    A jest w telefonie coś takiego jak zabezpieczenie przepięciowe?
    Generalnie całkiem trup nie jest bo świeci się ta nieszczęsna dioda na górze. Może to jakaś dobra oznaka i da się z tym coś jeszcze zrobić.
    Najgorsze w tym wszystkim, że był na nim program firmowy którego wgranie na nowy telefon kosztuje dodatkową kasę.
  • Poziom 26  
    Otwórz telefon i zrób pomiary elementów zasilania, jeśli nie potrafisz zanieś do serwisu. Możliwe ze padły tylko standardowe elementy zasilania. Zacznij od sprawdzenia napięcia baterii bo może tylko ona jest problemem.
  • Poziom 15  
    Generalnie jest tak:
    Telefon zaczął się włączać po nocnym leżakowaniu. Działa gdy jest podpięty do ładowarki. Nie ładowałem jeszcze za długo, ale gdy odłączę po chwili się wyłącza i już nie odpala z baterii, żadna dioda się nie świeci.
    Baterie sprawdzałem, było od 3,3V przy pełnym rozładowaniu do 3,7V kiedy trochę podładowałem. Generalnie bateria jest trochę spuchnięta, ale podobno miała tak wcześniej.
    Jeśli chodzi o włączanie to:
    Telefon ma małe problemy z wystartowaniem, robi to za 3-4tym razem ale jak się to uda wygląda jakby działał.
    Wcześniej, lecz po zdarzeniu, telefon grzał się dość mocno w okolicach slotu na kartę sim ale teraz chyba jest lepiej, choć da się odczuć ciepło pod palcem.
    Moje pytanie:
    Czy telefon mógł sobie ot tak zmartwychwstać?
    Co może być mimo wszystko uszkodzone? Mógł przegrzać się procesor i przez to ta niestabilność?
    Mimo wszystko z baterią też może być coś nie tak? Pomijając to że już była zajechana wcześniej :)
  • Poziom 15  
    telefon odzyl i widocznie ma się dobrze, prawdopodobnie bateria jest do wymiany, chociaż jakoś tam działa. Nie polecam podpina w ten sposób telefonu :)