Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ursus c-360 czy może napędzać silnik hydrauliczny?

24 Lut 2013 19:34 8424 9
  • Poziom 10  
    Witam.
    Chciałbym zrobić do 60tki wyciągarkę, zamontować ją z przodu i najlepiej jak by była napędzana silnikiem hydraulicznym.
    Pytanie tylko czy pompa tego ciągnika będzie w stanie napędzać taki silnik hydrauliczny?
    Czy będzie możliwość pracy lewo-prawo tego silnika?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 19  
    można spróbować hydrauliką ciągnika (jeśli da radę zasilić 2 sekcje) ale lepiej tak jak pisze strumyk czyli przez rozdzielacz albo elektrozawór to będziesz miał poręczniejsze użytkowanie
  • Poziom 10  
    Nie zapominaj tylko, że ten ciągnik ma słabe połączenie na korpusie silnik-skrzynia i można go rozerwać.
  • Poziom 22  
    partyzancik brednie piszesz!!! Napędzałem OMP200 z mocą nie było problemu tylko obroty:( zbyt duża chłonność silnika.Pompa w ciągniku 33l/min 160bar.
  • Specjalista Maszyny Rolnicze
    Do sterowania wystarczy rozdzielacz w plecaku ciągnika. Co do wydajności pompy faktycznie szału nie ma. Można pocyganić napędzając ją zależnie od skrzyni. Na piątym biegu ma znacznie większe obroty niż na napędzie niezależnym. Tylko jak długo wytrzyma trudno powiedzieć bo to ponad jej siły.
    Jeśli masz wolny wom to na niego możesz założyć wydajniejszą pompę, osobny zbiornik i rozdzielacz. Ewentualnie napędzać z wału korbowego silnika tak jak w ostrówku.
    Przynajmniej oszczędzisz silnik hydrauliczny bo będzie pracował na czystym oleju a nie na bałaganie ze skrzyni.
  • Poziom 10  
    Wiem że te ciągniki mają słaby przód ale można go wzmocnić. A co do silnika to chodzi mi o taki ,,SILNIK HYDRAULICZNY OPM200 NOWY OWIJARKA ZAMIATARKI,, na allegro za 320 zł

Dodano po 2 [minuty]:

Czy z takim silnikiem hydraulicznym da sobie rady ten ciągnik ?
  • Poziom 10  
    Dzięki koledzy za pomoc
    Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    potoczny1984 napisał:
    Witam.
    Chciałbym zrobić do 60tki wyciągarkę, zamontować ją z przodu i najlepiej jak by była napędzana silnikiem hydraulicznym.
    Pytanie tylko czy pompa tego ciągnika będzie w stanie napędzać taki silnik hydrauliczny?
    Czy będzie możliwość pracy lewo-prawo tego silnika?

Troszeczkę mnie natchnąłeś.
    Jakie obroty mają silniki hydrauliczne i czy dałby rade napędzić wentylator w pługu wirnikowym do śniegu?