Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odsłuch przez keyboard dla jednej osoby czy jest możliwy?

24 Lut 2013 19:36 1125 4
  • Poziom 7  
    witam mam pytanie do kogoś kto być może już wcześniej rozważał taka kwestię. Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie rozwiązanie dość zresztą chyba proste dla fachowca z dziedziny elektroniki audio .A mianowicie,wielu muzyków klawiszowych grających solo czy w kapelach stosuje różnego rodzaju odsłuchy sceniczne ,mniej lub bardziej udane ,wiadomo iż inaczej sprawuje sie sprzęt prezentowany w sklepie ,inaczej już na żywca podczas imprezy,ja własnie zastanawiam się i to moje zasadnicze pytanie czy te głośniki które znajdują się w moim keyboardzie czy każdym innym mogą posłużyć jako odsłuchy, ja własnie gram sam i byłoby o wiele wygodniej skorzystać z takiej alternatywy zamiast tradycyjnych paczek które zajmują kupę miejsca w aucie.Drodzy koledzy od tych czarów których nie jednokrotnie dokonujecie na tym polu dajcie znać gdyby to można zastosować. pozdrawiam Jurek muzyk ze Świnoujścia
  • Moderator Akustyka
    Po pierwsze popraw tren słowotok, bo ciężko coś z niego zrozumieć. Znaki przystankowe dajemy bez spacji za słowem. Lepiej jedno strasznie długie zdanie podzielić na kilka mniejszych. Łatwiej odczytać co masz na myśli. Daj sobie pomóc.

Przypomnę regulamin:
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

Tak można wykorzystać wbudowane głośniki do odsłuchu. Ale jeżeli klawisz nie ma wejścia (liniowego lub mikrofonowego), niezbędna będzie wiedza na temat konstrukcji elektronicznych, i wypatroszenie klawisza, żeby takowe wejście dorobić.
  • Poziom 7  
    Drogi,a może raczej mocno sfrustrowany kolego ,skoro tak drażniła Cię moja pisownia to nie trzeba było odpisywać ,zresztą sam zauważ że poza uwagami tyczącymi tejże nie wysiliłeś się zbytnio gdyż taką wiedzę jaką mi zaserwowałeś łaskawie ,posiadam sam .dziękuję mimo tego za uwagę pozdrawiam ,Jerzy Kendziu rOdon
  • Moderator Akustyka
    Kolego jurion, rejestrując się na forum zobowiązał się kolega do przestrzegania jego regulaminu. Jako moderator tego działu jestem zobowiązany go egzekwować. Bynajmniej nie wynika to z frustracji. Proszę się z nim jeszcze raz zapoznać i poprawić swoje posty. Szkoda temat wyrzucać w kosz bo ciekawy.

Odpowiadam ponieważ chcę pomóc. Masz skromny dorobek na elektrodzie, nie sprecyzowałeś swych umiejętności więc zaczynam od banałów i podstaw. Zresztą zadając takie pytanie można już w pewnym stopniu określić poziom wiedzy.
    Jeżeli masz podstawy, wiesz już że da się to zrobić i czujesz się na siłach podjąć wyzwanie, rozbierz klawisz i odszukaj końcówkę mocy.
  • Poziom 7  
    niestety nie posiadam żadnej wiedzy w tej dziedzinie a w przypadkach potrzebnych zwracam się do jakiegoś elektronika profesjonalisty ,nie mniej informacja Pańska jest dla mnie b.cenna a reszty dokona fachowiec. Dzięki za uznanie tematu za ciekawy ,a czy wyląduje w koszu czy na forum to chyba bez znaczenia bo pewnie ktoś to poczytał i myślę że nie ja pierwszy zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem kwestii odsłuchów ,ktoś z pewnością dzięki Pańskiej sugestii wykorzysta taki pomysł.pozdrawiam Jerzy

Moderowany przez dj-MatyAS:

Brak wykonania polecenia moderatorskiego, niepotrzebne złośliwości i dyskusje nie dotyczące tematu.
    Blokada pisania za jawne i celowe naruszenie Regulaminu:
    3.3. Użytkownik zobowiązany jest niezwłocznie wykonać polecenia moderatora.
    3.1.17. Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.
    3.1.14. Zabronione jest publikowanie wpisów niezgodnych z tematyką danego forum lub wątku dyskusji.
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
    3.1.9. Zabronione jest rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.