Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AERO2 nie działa - modemHUAWEI E3131 -Knoppix

24 Feb 2013 19:45 3489 14
  • Level 13  
    Witam nie działa mi karta AERO2 . Mam modem HUWAEI E3131 i system operacyjny Knoppix , modem konfiguruje przez kreator połączeń dane są zgodne z tymi podawanymi na stronie AERO2 mimo to modem się nie łączy. W opcjach jest ustawione zezwolenie na roaming a mimo to nic się nie dzieje modem jest na pewno sprawny ponieważ korzystam na nim z sieci Play nie posiada on też simlocka brakuje mi już pomysłów co może być nie tak (modem łapie zasięg Plusa i zasięg ten jest mocny) czekam na wasze propozycje i podpowiedzi.
  • Level 29  
    Czy modem ma odblokowane pasmo 900MHz
    Na jaki kolor świeci (mruga) dioda LED
  • Level 13  
    to jest specjalny model modemu przeznaczony pod AERO2 miga najpierw na zielono potem miga na niebiesko
  • Level 29  
    Kiedyś też miałem taki "specjalny" e3131, a wymagał odblokowania pasma 900 MHz programem TopNetInfo.
  • Level 13  
    to na pewno nie o to chodzi bo na Windows 7 ten modem odpalił z AERO2 nie ja to robiłem ale mój znajomy sprawdzał inny modem i na moim to poszło a na niego nie to prawda kombinował z tym długo ale w końcu się połączył .... jakieś inne pomysły ? modem jest z Playa i nic przy nim nie robiłem ...
  • Level 23  
    Musisz znać się trochę na shellu.
    1. Sprawdź w logach, czy modem przełączył się w tryb modemu (pakiet usb-modeswitch) - może modem nie został rozpoznany?
    2. Sprawdź logach, czy w ogóle dzieje się cokolwiek po próbie nawiązania połączenia, jeżeli modem został rozpoznany.
    3. Jak konfigurowałeś połączenie z Aero2?
  • Level 13  
    jdanecki wrote:
    Musisz znać się trochę na shellu.
    1. Sprawdź w logach, czy modem przełączył się w tryb modemu (pakiet usb-modeswitch) - może modem nie został rozpoznany?
    2. Sprawdź logach, czy w ogóle dzieje się cokolwiek po próbie nawiązania połączenia, jeżeli modem został rozpoznany.
    3. Jak konfigurowałeś połączenie z Aero2?

a gdzie w Knoppixie można sprawdzić to o co pytasz w punkcie drugim??-bo za bardzo się nie orientuje, połączenie jest konfigurowane kreatorem pisałem o tym wyżej jest takie samo jak to ze strony AERO2
  • Admin of GSM Group
    APN masz wpisane - "darmowy"?
  • Level 13  
    Trzeci raz powtarzam mam konfiguracje taką jak na stronie AERO2
  • Level 23  
    Logi znajdują się zwykle w /var/log/ - który log jest zmieniany przy podłączaniu urządzeń w knoppixie - nie mam pojęcia.
  • Level 13  
    jdanecki wrote:
    Logi znajdują się zwykle w /var/log/ - który log jest zmieniany przy podłączaniu urządzeń w knoppixie - nie mam pojęcia.

Mam pod tą lokalizacją którą podałeś plik o nazwie pm-powersave.log tylko nie wiem czy to jest to otworzyłem go i ma tam jakieś wpisy na pewno dotyczące połączeń internetowych drugi coelawy plik nazywa się ppp-connect-errors ale po otworzeniu jest pusty. Pytanie czy plik pm-powersave.log to jest ten którego szukamy?
  • Level 23  
    Tam powinno być minimum 10-12 logów różnych, w tym przede wszystkim messages i daemons.log - w każdym razie w debianowych dystrybucjach to podstawa.
  • Level 13  
    tak to wygląda w tych folderach też nie ma pliku o jakim pisałeś

AERO2 nie działa - modemHUAWEI E3131 -Knoppix
  • Level 23  
    Jedynie pppstas ma jakiś tam związek, ale nie znam się na strukturze knoppixa i innych redhatów - musisz pytać na forach związanych z tą dystrybucją.
  • Level 13  
    jdanecki wrote:
    Jedynie pppstas ma jakiś tam związek, ale nie znam się na strukturze knoppixa i innych redhatów - musisz pytać na forach związanych z tą dystrybucją.

widzisz problem tylko polega na tym że Knoppix pomimo iż jest fajnym systemem nie jest zbyt popularny i ciężko jest uzyskać jakąś szczegółową wiedzę Ubuntu ma swoje fora specjalistyczne Knoppix niestety nie chociaż dla mnie jest o niebo lepszy od Ubuntu bo nie grzeje mi procesora i jest dużo szybszy .....