Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

seat altea - co zmienić żeby lusterka grzały? pomóżcie

24 Lut 2013 20:16 7281 2
  • Poziom 10  
    Seat Altea 2005 r. Mam lusterka elektrycznie regulowane i składane, ale nie ma podgrzewanych. Chcę założyć oryginalnie, czy wystarczy wymienić przełączniki sterowania lusterek i wkłady lusterek, oczywiście podłączyć wkłady. W drzwiach jest wyprowadzona instalacja 7 pin do lusterka, tylko, że jest 5 pinów w lusterku, oraz 5 pinów do przełącznika. Czy trzeba gdzieś przy module komfortu coś podłączać, lub bezpieczniki włożyć.
    Chyba że ktoś poratuje schematem podłączenia modułu komfortu, z przełącznikiem sterowania lusterek i z lusterkami, lub chociaż który kolor kabla w przełączniku sterowania lusterek za co odpowiada.
    Na włączniku sterowania i składania lusterek mam takie kolory kabli:
    -Szaro biały.
    -Szaro żółty.
    -Szaro fioletowy.
    -Brązowo czarny.
    -Czarno czerwony.
    Z góry dziękuje za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Przełącznik jest w porządku nie trzeba go zmieniać, ogrzewanie lusterek włącza się razem z włączeniem ogrzewania tylniej szyby. Jeżeli więc masz z auta wyjście na 7 pinów to może instalacja jest już gotowa i trzeba tylko zmienic wkład lusterka na taki z grzałką, żeby to sprawdzić przekręć kluczyk, włącz ogrzewanie tylnej szyby i popatrz czy na owych 2 nieużywanych dotąd pinach pojawi się napięcie 12v, jeżeli tak to wiesz co robić jak nie to trzeba samemu podciagnąc po te 2piny, napięcie wzięte z przekaźnika ogrzewania tylnej szyby tak by się włączało razem z nim.

Normalnie jest tak:

1pin na + od poziomego ustawiania
    2pin na + od pionowego ustawiania
    3pin na wspolny - ustawiania
    4pin na + od składania
    5pin na - od skladania
    6pin na + od grzałki
    7pin na - od grzałki

*kolejność przypadkowa, ale jak rozbierzesz lusterko, czy wyjmiesz wkład to będziesz widział co gdzie leci bez problemu :)
  • Poziom 10  
    We wtyczce przy lusterku napięcia na nich nie ma, w drzwiach te kable się kończą, mierzyłem na przejście, we wtyczce w słupku nie ma tego kabla co jest przy lusterku, więc i tak pociągnąłem spod przekaźnika ogrzewania tylnej szyby, aż do lusterek, żeby założyć oryginalnie trzeba wymienić podobno moduł komfortu, parę kabli, dzwoniłem do serwisu, koszta za wysokie. Więc wole pociągnąć od ogrzewania szyby. Dziękuje za zainteresowanie.