Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson stylus pro 9500 - nie widzi nowego tuszu...

Paweł.ko 24 Feb 2013 21:24 2499 2
 • #1
  Paweł.ko
  Electroacoustics specialist
  Witam serdecznie!
  Problem pojawił się u mojej znajomej. Zakupiła na Allegro drukarkę wielkoformatową Epson stylus pro 9500. Zakup od razu był pechowy bo sprzedający okazał się delikatnie mówiąc nierzetelny :) Po około miesiącu używania w/w drukarki zaświeciła się dioda sygnalizująca brak jednego z sześciu kolorów (dokładnie chodzi o tusz magenta). Zakupiono oryginalny pojemnik z tuszem. Przy wymianie okazało się że stare tusze to pojemniki regenerowane (ewidentnie różnią się od oryginału, widać także ingerencję w sam pojemnik). Po włożeniu nowego tuszu nadal drukarka nie widzi koloru magenta.  No i teraz pytanie... oglądałem dokładnie pojemniki z tuszem i nie widzę tam żadnych styków dzięki którym pojemnik komunikował by się z drukarką. Wygląda na to że to po prostu pojemnik z tuszem i tyle- czyli problem z chip-ami itp. problemami występującymi w innych drukarkach nie ma tu miejsca (?)
  Zastanawiam się czy nie trzeba przypadkiem jakoś drukarkę "poinformować" o zmianie tuszu?
  Co ciekawe, program na komputerze obsługujący wydruki w ogóle nie widzi żadnego tuszu (symbole pojemników są nieaktywne).
  Starałem się czegoś dowiedzieć z instrukcji ale bez rezultatów. Jedyne co znalazłem to procedury czyszczenia dysz.

  Z góry dziękuję za pomoc.
 • #2
  DziadzioMiecio
  Level 27  
  Witam nie podałeś jaki system w komputerze posiadasz co do sterownika wygląda na błędną instalacje sterowników powinien być dograny monitor lub jest gdzieś funkcja- pobierz poziom tuszy-.
  Epson stosunkowo łatwo zapycha dysze tuszami nie oryginalnymi , jednocześnie najczęściej dzieje się to gdy drukarka dłuższy czas stoi nie używana jak coś wydrukujesz (cokolwiek wszystkimi kolorami ) co 3-4 dni taka usterka nie wystąpi ja zawsze stosuje taki myk ze co 10 tusz kupuje oryginał wydrukuje kilka stron i zakładam podróbkę i jakoś mam spokój z zasychaniem dysz . Jak dobrze pamiętam ta drukarka ma czujnik optyczny jak wymieniasz tusz to lepiej wykonać to programowo jest specjalna zakładka w prefsach drukarki powinno pomóc.
 • #3
  Paweł.ko
  Electroacoustics specialist
  Dzięki za odpowiedź.
  System to win XP, co do sterowników to mi także coś się nie podoba... ale ze starym tuszem działało, hmm.... Z tego co wiem drukowane było często (nawet jakieś głupoty) właśnie dla tego by dysz nie zatkać

  Jutro zaglądnę do znajomej i spróbuję dokładniej przyglądnąć się oprogramowaniu.