Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota avensis 98. problem z przekazikiem od kierunkowskazow

daro78 17 Lut 2005 16:25 1470 6
  • #1 17 Lut 2005 16:25
    daro78
    Poziom 11  

Wiatm i prosze o pomoc. cos sie dzieje zlego z moja toyota bo po wyjeciu kluczyka ze stacyjki caly czas pyka jakis przekaznik. wydaje mi sie ze to od kierunkowskazow ale nie jestem pewien. jesli wiecie co moze byc przyczyna prosze o porade. jak zapale auto jest wszystko ok, nawet po przekreceniu zaplonu. a jak tylko wyjme kluczyk zaczyna pykac.
    Z gory dziekuje za pomoc.

0 6
  • Pomocny post
    #2 17 Lut 2005 23:56
    yasiu.brzeg
    Poziom 29  

Musisz niestety zlokalizwać który to przekażnik tyka. Bo ciężko tak ci będzie jakkolwiek pomóc. POZDRAWIAM

0
  • #3 18 Lut 2005 09:29
    daro78
    Poziom 11  

wiem juz ze to na pewno przekaznik od kironkowskazow. znajduje sie gdzies pod deska w lewym rogu. jesli mam wyjety kluczyk i wlacze kierunek zaczyna cos w nim tak.jakby zgrzytac i polecial delikatny dymek. ale tyka nadal tak samo. a nie moge go fizycznie wziac w reka bo go poprostu nie widac nigdzie.
    Dzieki, wysle ze w sobote sie tym zajme na powarznie, a jesli by wam przyszlo cos do glowy z gory dziekuje.
    Pozdrawiam Daro

0
  • #4 18 Lut 2005 14:18
    robert56
    Poziom 16  

a sprawdz czy kostka przy manetce od kierunkow, z lewej strony kierownicy jest dobrze bopieta.

0
  • #5 18 Lut 2005 15:34
    daro78
    Poziom 11  

tu jest wszystko ok
    wiesz te auto bylo po stluczce sprzodu i od tego momentu to sie dzieje
    nie mam pojecia o co chodzi
    moze jaiws zwarcie w kablach sam juz nie wiem
    A moze spowodowane jest to brakiem masy gdzies co o tym myslicie

0
  • #6 18 Lut 2005 20:25
    yasiu.brzeg
    Poziom 29  

Jeżeli zaczęło się to dziać po stłuczce to może też być kilka przyczyn. Mogły się zewrzeć przewody, mógł się uszkodzić przekaźnik (mniej prawdopodobne gdyż podawane jest tam napięcie po zapłonie czyli powinien działać tylko po przekręceniu stacyjki w pozycję zapłon). Poprostu trzeba rozbierać i szuka. Pomierzyć napięcia i rezystancję masy. POZDRAWIAM

0
  • #7 13 Lis 2005 12:12
    daro78
    Poziom 11  

Wiam z moim przekaznikiem juz wszystko w porzadku. udalo mi sie zlokalizowac usterke. Byla to wina nie przekaznika ani nie wlacznika od kierunkwskazow lecz wlacznika od awaryjnych. Dostawal jakiegos dziwnego zwarcia w sobie, wymienilem na drugi i jest wszystko ok.
    dziekuje za wszystkie podpowiedzi i rady.
    pozdrawiam Daro

0