Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP PSC 2175 - Drukarka nie działa po nie zamknięciu karetki

25 Lut 2013 09:14 1536 4
  • Poziom 18  
    Witam,

Zmieniałem tusz w drukarce HP PSC 2175.
    I podczas zmieniania zapomniałem zamknąć karetkę z tuszami.
    W momencie gdy zamknąłem obudowę drukarki (z otwartą karetką) włączył się mechanizm poruszający karetką który chciał ją doprowadzić do prawej strony drukarki. Niestety ze względu na otwatą karetkę zablokowała się ona w połowie drogi na obudowie i coś zaczęło zgrzytać.
    Od razu wyłączyłem drukarkę i zamknąłem karetkę. Niestety po ponownym uruchomieniu karetka cały czas jakby się ustawia, a w drukarce słychać coś w rodzaju przeskakującego trybu cały czas.

Da się to jakoś naprawić domowymi sposobami?
    Jeśli nie to proszę przynajmniej o diagnozę co to jest i jak szacujecie koszt naprawy.
    Z góry dzięki za odpowiedź
  • Poziom 31  
    Spróbuj ustalić czy efekt przeskakiwania trybu pochodzi z samego urządzenia czy też z silnika napedzajacego głowicę skanera. Co sie wyświetla na wyświetlaczu urządzenia.
  • Poziom 18  
    Efekt pochodzi z skanera. Na wyświetlaczu wyświetla się informacja abym załadował tusz.
    Jednak w chwili obecnej tuszu nie posiadam więc nie załaduje ;/
  • Poziom 31  
    Musisz dostać sie do głowicy skanującej i ją dokladnie oczyścić. Czyścimy lampę skanera ( bardzo strożnie aby nie uszkodzić ), czyścimy odbłyśnik lampy ( acetonem ) - spodziewam sie że jest pożółkły, Czyścimy lustra. Jeśli po zamontowaniu nie ma efektu pozytywnego to w nstępnej kolejności nalezy wymienić lampę wraz z białym plastikiem.
  • Poziom 18  
    No dobrze, ale dlaczego zaczęło się to dziać w momencie gdy przez przypadek zostawiłem otwartą karetkę. Wcześniej było wszystko ok.

Rozebrałem skaner na części złożyłem i jak na razie działa :)