Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother MFC-8380DN - Po zmianie języka drukarka nie drukuje w sieci

25 Lut 2013 09:32 2220 4
  • Poziom 9  
    Witam

Mam problem tego typu. W firmie kupiliśmy drukarkę MFC-8380DN w wersji niemieckiej. Dlaczego taka decyzja - nie wiem (a właściwie to nie wiedziałem). W chwili obecnej za pomocą poniższej procedury
    1. Wyłącz urządzenie z zasilania.
    2. Hold w przycisk MENU (na niemieckiej drukarce Menu/Eing).
    3. Włącz urządzenie przytrzymując przycisk menu
    4. Konserwacja powinna wyjść na ekranie i światła powinny migać.
    5. Wprowadź numery 74 i naciśnij Mono Start.
    6. Wpisz 0004 i naciśnij Mono Start.

Udało się zmienić język na angielski, a następnie już z menu na polski. No cóż. Nikomu nie wpadło do głowy zapamiętać wartość parametru w miejsce którego wpisane zostało owe 0004, ale nikt nie przypuszczał, że zmiana wersji językowej spowoduje potężne ograniczenie usług drukarki. I tak w chwili obecnej nie działają: fax, oraz sieć (po podpięciu patchcorda nawet uplink nie daje znaku życia)
    Jeśli ktoś wie, jaka była początkowa wartość parametru, tudzież inny sposób jak to naprawić - byłbym szalenie zobowiązany
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 13  
    Witam
    Znalazłeś może rozwiązanie problemu ? Mam identyczny.

Nabyłem urządzenie jak w temacie. W menu mam tylko kilka podstawowych opcji , brak ustawień sieci, druków raportów , przełączenie na fax nie jest aktywne. Tak jakby urządzenie uruchamiało się w trybie usera z ograniczonym dostępem, Nie działa sieć więc zalogowanie poprzez www lub bradmin odpada. Może jest jakiś reset serwisowy tego utrojstwa aby przywrócić fabrykę z pełnym dostępem.
    Zrobiłem reset z pozycji maintenance mode - bez efektu. Na raporcie testowym pokazuje model DCP-7080.
    Byćmoże ktoś posiada w swoich zbiorach plik z firmware do modelu MFC-8380DN, mógłbym wrzucić z pendrive lub po kablu USB.
  • Poziom 18  
    Wpisałeś zły kod kraju, wpisałeś customizing code od DCP7080.
    Kod na Polskę dla tego modelu to 2239 a nie 0004. Na przyszłość zaglądać do Service manuala.
  • Moderator
    Połączyłem tematy. Zdublowane posty usunąłem.
  • Poziom 13  
    Zgadza się , problem rozwiązany.