Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wifi - Outlook - nie wysyła wiadomości przez VPN

25 Lut 2013 10:13 2562 5
  • Poziom 15  
    Witam,

moja dziewczyna ma problem z Outlookiem.
    Gdy pracuje w domu i łączy się z internetem przez domowe wifi Outlook, odbiera wiadomości, ale nie chce ich wysyłać - wyskakuje błąd i klops. Gdy pracuje na firmowym modemie Oran*e wszystko normalnie działa.

Tak jak i ja w swojej firmie łączy się przez VPN z firmową siecią. Miałem kiedyś ten sam problem. Zmieniłem za rada moich informatyków serwer przychodzący/wychodzący na inny i wszystko działa. Problem w tym że informatyk z jej firmy nie wie co może być przyczyną.

Wracając do problemu. Program do vpn to OpenVPN GUI.

Wiem że informacje są skąpe, napiszcie co mam podać do identyfikacji problemu to podam :)

Z góry dziękuje
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 43  
    Cmd i route print na lapku z włączonym vpn-ie i przy wyłączonym z działającą pocztą.
  • Poziom 15  
    Pliki są nazwane w zależności od ustawień:

Od lewej:
    1. Modem Orange bez VPN.
    2. WiFi bez VPN.
    3. WiFi z VPN.

Wifi - Outlook - nie wysyła wiadomości przez VPN Wifi - Outlook - nie wysyła wiadomości przez VPN Wifi - Outlook - nie wysyła wiadomości przez VPN
  • Poziom 43  
    Tracert, ipconfig w analogicznych przypadkach do serwera poczty smtp.
    Wifi bez vpn - poczta działa ?? brak opisów do zdjęć w odniesieniu do poczty.
    Lepsze będą printscreeny niż takie ogromnej rozdzielczości zdjęcia.
  • Poziom 10  
    Witam,
    Miałem kiedyś podobny problem w necie UPC/ASTER okazało się że wystarczy zmienić zakres adresacji z 192.168.1.1 na 10.0.0.1 u mnie ruszyło.
  • Specjalista Sieci, Internet
    KABAN_DG napisał:
    wyskakuje błąd
    Jaki?
    Serwer pocztowy jest w firmie, czy poza nią?
    Jaki jest router domowy? Model? Czy przez ten router VPN w ogóle nie działa, czy działa, a tylko Outlook ma problem?