Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ITI 2850ST - jak go uruchomić

tojakr 25 Lut 2013 12:57 30015 24
  • Poziom 10  
    Pytanie?

Kupiłem ITI 2850ST z drugiej ręki z myślą o odbiorze telewizji DVB-T jak również kanałów FTA.
    Po podłączeniu wyskakuje ekran aktywacyjny (pokazuje siłę i jakość sygnału) i w żaden sposób nie mogę przejść dalej.
    Dodam że dekoder pracował w multiroomie n-ki.
  • Computer Controls
  • Poziom 35  
    Podstawka pod kwiatek? Chyba nic z nim nie zrobisz. Żeby ta plansza zniknęła N-ka musi przesłać aktywację, tylko na jakiej podstawie? Alternatywnego softu chyba jeszcze nie ma?
  • Poziom 35  
    Sprawdź to, kiedyś działało:
    "W czasie gdy na ekranie widzisz siłę sygnału wciśnij na pilocie setup, następnie * i 3 jednocześnie, potem * i 1 jednocześnie i zobaczysz listę kanałów"

Soft alternatywny jest - koszt około 180 zł...
  • Poziom 31  
    A nie wiesz jaki tam jest czasem soft bo w nowszych to była opcja, że jak masz ten pasek siły i sygnału to pod nimi przycisk pomiń aktywację.
  • Poziom 10  
    Przycisku pomiń aktywację nie ma - widać jest nowe oprogramowanie
    Kombinacje przycisków zrobiłem:
    setup, następnie * i 3 jednocześnie, potem * i 1 jednocześnie
    i
    setup, następnie * i 5 jednocześnie, potem * i 1 jednocześnie
    ale nic to nie dało. Zmienia się tylko wyjcie scart lub hdmi.

Znalazłem gdzieś kombinację: 2x niebieski przycisk na pilocie i kod 73738 żeby wyjść z multiroomu ale też to nie działa

Ma ktoś jakieś pomysły czy faktycznie zrobić podstawkę pod kwiatek. :D
  • Computer Controls
  • Poziom 35  
    Jak ktoś proponował można próbować migrować do N na kartę i potem przestać opłacać, ale czy N-ka w tej chwili umożliwia taką migrację, tego nie wiem. Musiałbyś zadzwonić na infolinię. Probem jest ogólnie znany na różnych forach. Oficjalne stanowisko przedstawicieli N na ich forum jest tylko "kwiatek". Ludzie czują się oszukani, bo kupili te dekodery na własność a po rozwiązaniu umowy są bezużyteczne.
  • Poziom 9  
    Witam,
    musisz pozbyć się oprogramowania do multirumu( rozumie, że dekoder jest podłączony do kabla sat.). Jak masz ekran aktywacji wciśnij setup na pilocie dekodera, potem w instalacji wybierasz Ustawienia domyślne, wybierasz TAK i Kontynuuj, następnie na czerwonym komunikacie wybierasz znów Kontynuuj. Dekoder się wyłącza sam i zaczyna uruchamiać od nowa, wybierasz sposób podłączenia dekodera(pod satelitę) następnie Konfiguracja wybieramy Bez DiSEqC i następnie Dalej. Dekoder sprawdza ustawienia, potwierdzamy Zapisz. Na zielonym komunikacie też potwierdzamy Zapisz. Będzie trwało jakieś pobieranie listy kanałów czy coś takiego i pokaże ci się Ekran Aktywacyjny i komunikat coś w stylu "próba nawiązania połączenia z czarnym dekoderem", pokaże ci się siła i jakość a następnie niebieskie okno z wyborem Ponów i jeszcze inne dwa do wybór. NIE WYBIERASZ NIC. Teraz dopiero naciskasz 2 x czerwony (a nie niebieski !!) i kombinacje cyfr 7 3 7 3 8 i dekoder się sam wyłącza i następuje reset oprogramowania w dekoderze i zniknie multirum. Następnie wykonujesz "polecenia" dekodera, chyba napisałem to w miarę zrozumiale. Jak zmienisz oprogramowanie to napisz czy się udało, a masz kartę do niego ?
  • Poziom 10  
    Podłączona satelita i zwykła antena do dvb-t.
    Kartę mam ale nieaktywną.

Może się pośpieszyłem, ale zrobiłem tak jak było w linku, lecz reset się nie powiódł ponieważ pokazuje że "nie można zresetować - wykryto 1 błąd".

Po podłączeniu kabla HDMI na telewizorze pokauje brak sygnału.
    Gdy podłączę "EURO" złącze to widać 'Production Screen' i dalej nie można zresetować.

A teraz nie wiem jak stąd wyjść. Odłączenie od zasilania też nic nie daje bo dekoder wraca do czarnego ekranu z możliwością resetu.
    Wyczytałem że trzeba wcisnąć (* i 3) żeby przejść na kabel HDMI ale w moim przypadku nic to nie daje.
    Co z tym fantem zrobić??
  • Poziom 35  
    tojakr napisał:
    Może się pośpieszyłem, ale zrobiłem tak jak było w linku, lecz reset się nie powiódł ponieważ pokazuje że "nie można zresetować - wykryto 1 błąd

Po takim resecie musi być wpięty kabel HDMI
    Skoro nie działa *3 sprawdź pozostałe rozdzielczości *4, *5 lub *6
  • Poziom 35  
    Na forum N-ki jest taki temat i N-ka twierdzi, że nic się nie da z tym zrobić. Już kilka osób petycję pisało. Podobno po takim resecie ustawienia multiroom wracają kilka razy dziennie. Wykupienie oferty płatnej też nie gwarantuje, że po jej rozwiązaniu będą kanały FTA. Proponuję przeczytać ten wątek: Link
  • Poziom 9  
    Tak skutkuje, ale o tyle, że nie ma oprogramowania do multiroom(nie wraca), włożyłem kartę TNK SD (tak twierdzi Pani na infolinii) i czekam na aktywację od dwóch dni(proces aktywacji stoi na stronie "Ekran Aktywacyjny".
  • Poziom 35  
    Zapomnij o innej karcie niż oryginalna. Karta jest sparowana z odbiornikiem i nie ma woli N, żeby ją rozparować.
  • Poziom 10  
    tojakr napisał:
    Przycisku pomiń aktywację nie ma - widać jest nowe oprogramowanie
    Kombinacje przycisków zrobiłem:
    setup, następnie * i 3 jednocześnie, potem * i 1 jednocześnie
    i
    setup, następnie * i 5 jednocześnie, potem * i 1 jednocześnie
    ale nic to nie dało. Zmienia się tylko wyjcie scart lub hdmi.

Znalazłem gdzieś kombinację: 2x niebieski przycisk na pilocie i kod 73738 żeby wyjść z multiroomu ale też to nie działa

Ma ktoś jakieś pomysły czy faktycznie zrobić podstawkę pod kwiatek. :D

nie 2 x niebieski tylko 2 x czerwony i kod 73738
  • Poziom 13  
    Potwierdzam że w/w sposób działa

resetujemy do fabryki, pomijamy konfiguracje multiroomu dajemy tylko 2 x czerwony i kod 73738
    następuje restart tunerka

mamy kilka stacji FTA + możliwość odpalenia DVB-T
    nie wiem na jak długo oryginalna karta N z Multiroomu pozwoli mi oglądać FTA ale zobaczymy
    dekoder chociaż jest do czegoś wykorzystywany i się już nie kurzy po oddaniu czarnego do punktu sprzedaży
  • Poziom 10  
    Jednak jak dekoderek jest po multirooomie to rozpoczyna sie walka z NC+ o uwolnienie :)
  • Poziom 35  
    Czyli co, przestał działać czy jak?
  • Poziom 10  
    Wisi na ekranie aktywacyjnym, a że karta jest zablokowana przez TV N/NC+ dlatego tak się dzieje. Nawet po próbie resetu przez:
    Wciskamy klawisz Setup (raz, w taki sposób, aby na ekranie wywołać menu konfiguracyjne, nie jakieś inne plansze).
    Wciskamy kolejno cyfry: 0 3 5 9 1 5 7 .
    ITI 2850ST - jak go uruchomić
    Wciskamy raz strzałkę w dół i wybieramy OK - nastąpi reset, odbiornik podejmie próbę pobrania oprogramowania OTA, a na koniec uruchomi się z kompletnie wyczyszczonymi ustawieniami.
    Info dzięki forumowiczowi Mr. Orbita z http://forum.satkurier.pl/
    Dekoder musi być podłączony po HDMI z TV bo przy połączeniu po EURO wywali błąd i niebędzie możliwośći restartu -to info pochodzi od serwisu ADB
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista - lampowe odbiorniki radiowe
    Nie warto walczyć z oprogramowaniem ADB/ITI. Nic sensownego nie ukręcisz. Jedyna słuszna droga postępowania to przeróbka na Enigmę 2. Otrzymasz tuner który nawet jako FTA bije na głowę szrot zalegający w sklepach. Po przeróbce jest możliwe to co w każdym normalnym tunerze - tj simultaniczne wysyłalnie sygnału video na na HDMI jak i na Euro. To co ADB wymyśliło z wyborem wyjścia to jest prostu żenada.

Od 10 lat nie ma już na rynku porządnych tunerów sat czy DVB, nadal producenci tkwią mentalnie w początku lat 90-tych ze swoimi chorymi koncepcjami GUI tunera.

Tuner po przeróbce będzie doskonale nadawał sie jako tuner do opcji pre-paidowych jak np. SmartHD+.

Przy okazji przeróbka zaoferuje prawdziwe PVR a nie jego pseudonamiastkę jak w tunerach dedykowanych j i tych nowszych tunerach sat.
    Tunery "poenkowe" to najtańsza droga do posiadania wysokiej jakości tunera DVB.

Możliwości konfiguracji zestawu antenowego znacznie się poszerzą w stosunku do mizeroty oferowanej w oryginalnym oprogramowaniu ADB/ITI.

Ważnym jest to że zyskasz też to co nie jest dostępne w tych wspomnianych tunerach m.in. Combo - możliwość dokładnej synchronizacji dźwięku z obrazem dla dźwięku DD i zewnętrznego zestawu kina domowego. Odpowiedni plugin jest domyśłnie instalowany w E2 dla "poenkowych" tunerów.

Dodatkowe zalety - zdalny dostęp do tunera (Webinterface), oraz możliwość strumieniowania z tunera do komputera PC, tableta, smartfona.

mihal2002 napisał:
    Dekodery FTA są ogólnie dostępne. Nawet Combo. I nie potrzebne żadne kombinacje jak po byłej C+!

To co oferują "programiści" producentów tunerów linuksowych względem tego co oferuje E2, Neutrino to przepaść w funckjonalności i wygody obsługi. Mając potencjalnie tuner z E2 proponowanie zejścia o kilka generacji wstecz kupując prymitywne pudełka DVB to delikatnie mówiąc trochę nie na miejscu.
  • Poziom 10  
    Dla mnie zależy na dvb-t dlatego zaczołem walkę z NC+
  • Użytkownik usunął konto  
    zeus 1970 napisał:
    Dla mnie zależy na dvb-t dlatego zaczołem walkę z NC+

Po co walczyć, rozwiązanie jest oferowane m.in. na znanym portalu aukcyjnym. Proste skuteczne i znacznie podnoszące walory użytkowe tego szrotu z ADB.

Jak nie chcesz mieć abonamentu od NC+, to dokupujesz sobie SmartHD+ z opcją Multi+ i masz łącznie z DVB-T całkiem przyzwoitą ofertę.

Nie ma żadnego sensu korzystać z tego co w bólu wypłodzili "programiści" z ADB.

mihal2002 napisał:

Taniej i szybciej kupić dekoder DVB-T.

I nabyć chińskiego szrota gdzie nie funkcjonują podstawowe funkcje, niekompatybilny z formatem dżwięku a ich czułość .... szkoda gadać...
    Za mnie więcej tyle samo co ten złom nazywany "tunerem" DVB-T przerobi sprzętowo znacznie lepszy tuner na urządzenie o odpowiednio wysokich walorach użytkowych.

zeus 1970 napisał:

Walkę z wiatrakami. Powodzenia.

Z jakimi wiatraki. Mam kartę conax, pakiet NC+ z HBO, własny tuner, multiroom po swojemu od ręki (nawet taki gdzie tuner slave nie ma anteny - a nie zarzyna sieci jak badziew MR Premium z NC+), możliwość oglądania na TV jednego kanału, innego na smartfonie/tablecie/PC, a jeszcze dwa inne w tym czasie się nagrywają. Oczywiście cały czas sobie działa timeshift....Kolejność kanałów taka jak mi odpowiada a nie narzuca ITI. Dyskw tunerze robi za serwer multimediów... Dostęp do tunera z dowolnego miejsca na świecie gdzie tylko jest internet. Można i jak widać nie jest to walka z wiatrakami.
  • Moderator - SAT
    Tak, tak...
    I to wszystko na 2850ST...
    Zwłaszcza te nagrywanie i oglądanie 4 kanałów jednocześnie na jednej głowicy...
    I jeszcze przerobienie w cenie dekodera DVB-T...
    Sprawdziłeś w praktyce czy jak zwykle teoretyzujesz?
    simhak napisał:

Zwłaszcza te nagrywanie i oglądanie 4 kanałów jednocześnie na jednej głowicy...

Ilość głowic tylko ogranicza swobodę w wyborze kanałów do jednoczesnego oglądania, nagrywania strumieniowania. Jak masz jedna głowicę to wszystkie muszą być z tego samego transpondera. Jeśli dwie głowice (w tym oczywiście także mieszane tj. DVB-T i DVB-S/S2 to wszystkie te kanały muza być na dwóch transponderach itd.... aż dojdziemy np. do 4 i więcej głowic, dodatkowe głowice mogą byź głowicami jako tunerami podłączanymi przez USB. Istotne silne ograniczenie to zdolność karty do jednoczesnego dekodowania iluś serwisów. Jeszcze kolejny limit pojawi się z urządzeniami podpinanymi przez USB. Oczywście wydolność urządzeń nagrywania czy przekazywania strumienia dalej też jest istotna.

simhak napisał:

I jeszcze przerobienie w cenie dekodera DVB-T...

Dawno temu za przerobienie BSKA zapłaciłem aż jakieś 70 PLN (bo nie ma sensu inwestować w dodatkowy sprzęt do dla jednej przeróbki tunera). Wtedy te tunery DVB-T ciut lepsze kosztowały powyżej 150 PLN. Ile droższe będzie wgranie E2 dla "mydelniczki"? Na samym początku zabawy w przerabianie nbox'ów za przeróbkę 2850 był przelicznik razy 3 ceny przeróbki za BSKA. Dziś powinno być taniej.

simhak napisał:

Sprawdziłeś w praktyce czy jak zwykle teoretyzujesz?

Nawet codziennie. Co prawda aktualnie na DM800SE - no ale też E2. Jedna głowica (podkreślam jedną bo do tego modelu są dostępne głowice podwójne np. podwójna DVB-S/S2 oraz potrójne mieszane DVB-T / DVB-C / DVB-S/S2) . Dwa różne nagrania, coś innego leci na ekranie TV i inny kanał oglądany przez Web Interface. Bezproblemowo od ręki w każdej chwili.
    Nie mam aktualnie innego tunera linuksowego aby się pobawić z PartnerBox.

Owszem 2850 to jeszcze nadal słabowity STi ale to i tak lata świetlne do przodu w porównaniu z tym shitem montowanych w tanich tunerach DVB.

Oszem mniej binariów skompilowanych pod SH4 czyli procesory STi. Pluginy które w całości są napisane w pythonie będą działać w większości przypadków (wiem, wiem jest zamknięta edycja E2 - OpenPLi - zamknięta bo nie ma plików źródłowych pythona i niestety l OpenPLI nie jest zgodne z OpenEnigma)

Na swoim DM800 w swoim czasie dla zabawy instalowałem funkcjonalność AP (prawie AP bo posiadana karta nie posiadała trybu AP ale można było to obejść plus doinstalowanie serwera DHCP, serwera DNS dla cache'owania zapytań itd...), firewalla, routera GSM, korzystając z binariów dowolnej dystrybucji linuksa na ARM. Moza i to bez kompilacji kodu źródłowego. Zalety standardowego sytemu operacyjnego i otwartego oprogramowania.