Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel movano - demontaż tachografu

Dr.Zepsuj 25 Lut 2013 13:36 2865 1
  • #1 25 Lut 2013 13:36
    Dr.Zepsuj
    Poziom 20  

Mam Opla Movano 2006r. W aucie był tachograf. Został wyjęty. Licznik nie pokazuje całkowitego przebiegu. Trzeba zrobić żeby przebieg był. Po wyjęciu tacho licznik zaczął brac impulsy z ABS. Licznik dzienny działa. Ani techem-2 ani clipem nie da się skomunikować z licznikiem. Tech-2 podaje że w BSI (UCH) opcja tachografu jest na stałe i nie da się zmienić. Clip podaje że można przestawić odczyt prędkości z Tachografu na np. ABS ale po zapisaniu nic się nie zmienia, wraca opcja tachograf. Zakodowałem ponownie BSI ale w parametrach nie ma opcji zmiany źródła odczytu prędkości. Posiadam kod do programowania auta czyli mogę np zapisać inne BSI lub programować stare. Po zmianie licznika na inny z auta bez tacho po pierwszym włączeniu auta przebieg całkowity się pojawia, po drugim włączeniu zapłonu znika. Po wgraniu wsadu do licznika z auta lub tego drugiego sytuacja się powtarza, czyli za pierwszym włączeniem przebieg jest, za kolejnym znika i jest tylko dzienny. Moje bsi ma symbol n2.

Pytanie mam takie co zrobić żeby przebieg całkowity się pokazał - czy wymienić bsi, jeśli tak to na jakie, czy też może jest jakaś opcja przeprogramowania - zmiany wsadu w liczniku lub BSI.

Nic nie mogę znaleźć w necie na ten temat. Podobno jest firma w krakowie która robi to w 20 minut więc wiem że można to zrobić.

0 1
  • #2 31 Sty 2015 16:57
    Meli90
    Poziom 11  

Symulator tachografu, który imituje instalacje CAN lub k-line między tachografem, a wskaźnikami. W nim również programuje się przebieg km wyświetlanych na desce. 20-30 min roboty. Koszt 500-600 zł.

0