Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NOKIA 6210 - zniekształcony dzwiek

hotairserwis 24 Lut 2005 16:19 3162 33
  • #31 24 Lut 2005 16:19
    hotairserwis
    Poziom 15  

No to pewnie tak sie dzieje u mnie ,ze przegrzewam uklady - mam zwykla paste topnik stara jak swiat , uzywam tez rf800 ale to niesamowite Gów**. NIe do tego chyba sluzy ; ). A Pasta cynowa ta z zestawu w moim przypadku jest chyba juz stara ale kulki tez da sie na niej postwic ; )
    Mam juz spora lekcje na przyszlosc jesli chodzi o te BGA - mam nadzieje ,ze inni cos zaczerpna z tego tematu bo to jeden z bardziej edukujacych tematow jaki widzialem na temat BGA ; )

Czy uklady BGA i SMD maja taka sama temperature , ktora moze ja uszkodzic ?

Np Koncwka mocy lub switch jaka temperatura je grzejecie ?

pewnie dobra paste i do przodu ; )

wczoraj wyminialem koeldzie diody w 6310 niektore diody w ogole nie chcialy sie wylutowac dopiero jak je dogrzalem a wylutowywuje hotem ;)
    dzis dzwonil do mnie i mowie ,ze ma brak zasiegu - dobrze ,ze go ostrzegalem ,ze moga byc komplikacje ; ) zawsze tak robie
    ale czym to jes spowodowane ja koncowki nie rouszlaem a tel dzialal caly dzien poprawnie - moze to jakies zabrudzienia pasta ale to przecieznieprzeszkadza - wsadze ten tel do wanny ultra i wygrzeje go ale jak to nie pomoze to pomyslow brak ; )

• #32 07 Mar 2005 15:07
    lackyluck
    Poziom 21  

bo diód się nie robi hotem tylko zwykłą transformatorówką z małym grotem np z drucika :D:D stary dobry sposób... a hotem to przegrzać pcb możesz...

• #33 07 Mar 2005 16:29
    hotairserwis
    Poziom 15  

Misiu tu nie mowa o diodach tylko o BGA - cobba ; ) diody ja osobiscie wymontowuje hotem wszystkie ,a wstawaiam nim tylko 0603 idzie mi to bardzo dobrze w klilka minut diody zmienione ale trzeba miec wprawe ; ) i nie moga rece drżeć . Pozdro

Dodano po 13 [minuty]:

co do nokii 6310 w ktorej zmienialem diody - problem z zasiegiem pojawil sie zaraz po zaparkowaniu telefonu na stole ale w sposob drastyczny ; ) Wygkapalem go i wygrzalem i smiga ; )

• #34 27 Sie 2006 19:22
    killer
    Poziom 19  

Witam
    Sorry za odgrzebanie starego tematu ale interesuje mnie czy Kolega postawił wkońcu tą N6210?