Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konica-Minolta Bizhub c203 - wymiana pasa transferowego w kopiarce

adas12000 25 Feb 2013 16:17 5892 14
    adas12000
    Level 13  
    Witam! kopiarka Bizhub c203 ciągnie pasy na wydrukach - prawdopodobnie trzeba wymienić pas transferowy na nowy - mamy taki wraz z rolką transportową. Czy wymienia się go w normalny sposób - wymontowuje stary i montuje nowy, czy trzeba jeszcze wchodzić w panel admina i coś potwierdzać, resetować ? Ten stary jakby całkowicie się jeszcze nie zużył - został ostatni kwadracik pusty na słupku zużycia w kopiarce, ale jak wnioskuję te transfery nie wytrzymują pełnego przebiegu, który gwarantuje producent ? Chyba że pomoże jakieś czyszczenie starego transferu, aby wydruk był prawidłowy ? Czy zalecacie jednak wcześniejszą wymianę ?
    machyl
    Level 22  
    trochę tych pasów już się nawymieniałem ale nie zdarzyło mi się wymieniać przed czasem, chyba że przez odrywacz robiący dziurę w pasie, proponuję wyczyścić listwę pasa, jeśli nie pomoże to wtedy pas, włożenie nowego pasa kasuje jego licznik
    adas12000
    Level 13  
    Czym najlepiej przeczyścić taki pas lub listwę czyszczącą ?
    machyl
    Level 22  
    pasa lepiej nie czyść, odkręć zespół czyszczący, sprawdż czy aby nie jest niedrożny bo może powodem smug jest brak odprowadzania zużytego tonera, wyczyść na sucho listwę, możesz ją natalkować albo dać na nią trochę tonera i powinna czyścić pas chyba że jest uszkodzona mechanicznie, wtedy oczywiście wymiana zespołu na nowy
    adas12000
    Level 13  
    Przeczyściłem pas i listwę czyszcząca, ale pomogło troszeczkę. Dużo drukujemy na niej wizytówek na 300g z podajnika bocznego A4-po długości (pewnie poszło kilkadziesiąt kartek A4 300g), dlatego chyba przedwczesne zużycie w środkowej części pasa, szczególnie rzuca się to w oczy na aplach w lekkim nasyceniu barwy, szarości wychodzą strasznie :( chyba tylko wymiana pomoże.

Dodano po 2 [minuty]:

błąd powyżej :)
    Przeczyściłem pas i listwę czyszcząca, ale pomogło troszeczkę. Dużo drukujemy na niej wizytówek na 300g z podajnika bocznego A4-po długości (pewnie poszło kilkadziesiąt tysięcy kartek A4 300g), dlatego chyba przedwczesne zużycie w środkowej części pasa, szczególnie rzuca się to w oczy na aplach w lekkim nasyceniu barwy, szarości wychodzą strasznie Sad chyba tylko wymiana się pomoże.
    machyl
    Level 22  
    trzeba było tak od razu z tymi kartkami 300g, pewno jeszcze docinane, coś za coś niestety, taka gramatura zwykle przedwcześnie zużywa transfer
    adas12000
    Level 13  
    papier zawsze najwyższej jakości dedykowany do kolorowego lasera -ale 300 g :)
    machyl
    Level 22  
    ale puszczany po długości i krawędzie niszczą pas, piec też dostaje po zaworach
    adas12000
    Level 13  
    w pionie 300g nie zaciągnie, a klienci i tak gadają że wizytówki za cienkie :) najtańszy model k-m z gwarancją producenta na 300g to chyba c451 ??
    machyl
    Level 22  
    c224 lub to samo w developie ineo+224 ma 300g w specyfikacji a do tego papier 320mm cena ok 10000 też nie jest kosmiczna jak za nowe urządzenie, więc może warto pomyśleć?
    adas12000
    Level 13  
    o tej c224 słyszałem o 300g i o SRA3 - ale z tym formatem to w żadnej specyfikacji nie jest oficjalnie podane, podają max. szerokość 311mm ale też jest A3 full bleed, więc trochę mnie to zastanawia jaka jest prawda ...
    machyl
    Level 22  
    Jest taki format oficjalnie w specyfikacji maszyny i tak faktycznie jest, wiem bo instaluję te maszyny, również z kasety
    adas12000
    Level 13  
    i jak prezentuje się jakość druku z C224 w porównaniu z c203 ? jak wygląda kwestia kosztów eksploatacji ?
    machyl
    Level 22  
    jakość lepsza koszty mniejsze- wydajniejszy toner, dłuższe żywotności transferu i pieca, bębny podobnie
    adas12000
    Level 13  
    a więc, wymieniłem pas transferowy na nowy, unit czarny na nowy, a pasy były dalej :) więc wezwałem serwis i pomogło dokładne przeczyszczenie lasera wyciorem :) wie ktoś gdzie można kupić nowe wyciory do czyszczenia bizhub c203 ?? interesuje mnie też zakup filtra do c203 tego op prawej stronie maszyny nad transferem ...