Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba - Podłączenie silnika.

25 Lut 2013 17:02 1089 3
  • Poziom 15  
    Witam, posiadam silnik 3-fazowy firlmy Toshiba. Jest jeden znaczący problem, silnik ma inne wyprowadzenia niż standardowe i nie bardzo wiem jak go podłączyć, a w sieci ciężko coś znaleźć na ten temat. Silnik posiada 6 wyprowadzeń kablowych, po pomiarach wygląda to tak jakby trzy przewody tworzyły jeden układ trójkat lub gwiazda, a pozostałe drugi układ trójkąt lub gwiazda. Te dwa 'układy' nie są już se sobą połaczone. Jka podłączyć ten silnik?
    Poniżęj wstawiam zdjęcia tabliczki znamionowej, niestety w dwóch częściach bo nie mogłem ustawić lapmy błyskowej w telefonie tak aby była cała widoczna.

Toshiba - Podłączenie silnika. Toshiba - Podłączenie silnika.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Silnik zostawiłem w pracy więc fotki zrobie jutro. Nie ma tam nic nadzwyczajnego 6 przewodów, dwa zółte dwa niebieskie i dwa brązowe. Mierząc rezystancję zwykłym multimetrem (induktorem mogę przekręcić dopiero jutro aby mieć dokładną rezystancję) mam cos takiego:

Toshiba - Podłączenie silnika.

Około 4ohmy wszedzie. A co najciekawsze jedna strona zacisków nie jest w żaden sposób podłączona z drugą. Przewody wchodzą do wnętrza i od razu na uzwojenia (rozbierałem silonik).
    Wentylator jest na osi, a hamulec oraz jego przewody zdemontowałem gdyż nie był mi potrzebny.
  • Pomocny post
    Spec od Falowników
    Silnik na 200-220V. Silniki z USA często nie mają tabliczek tylko luźne przewody. U nas do zasilania tylko przez falownik 1-fazowy. Zgaduję, że może trzeba połączyć jednakowe kolory razem - byłoby to połączenie równoległe uzwojeń.