Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywanie dzwieku, dzwieki systemowe same sie nagrywaja

25 Lut 2013 17:50 2115 8
  • Poziom 10  
    Mam problem. Kiedy odpale program do nagrywania mikrofonu na komputerze, a w tle wlącze muzyke to ow program nagrywa ten dzwiek. Na samym początku myslalem, ze to mikrofon cos tam cos tam. Wielkie bylo moje zdziwienie kiedy odlączylem mikrofon ! Dzwiek nadal byl nagrywany i to nawet przez zwykly rejestrator glosu systemu windows ! O co chodzi? Kiedys nagrywalem i nie mialem tych problemow.
    Mam windows 7 oryginalny komputer 4x 3,5GHz , 8GB RAM
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Sprawdź ustawienia miksera.
  • Poziom 10  
    mozna by troche szczegolowiej. Co mam dokladnie sprawdzic ???
  • Poziom 23  
    Jaki system ? Bo na xp i 7 robi się to różnie. Ale tak ogólnikowo, wchodzisz w ustawienia dźwięków wybierasz w opcjach "nagrywane" i tam z miks stereo zmieniasz na mikrofon. A poza tym polecam jeśli masz zwykły komputerowy mikrofon wybrać zaawansowane i mic boost żeby było lepiej słychać
  • Poziom 10  
    Mam mikrofon wbudowany w słuchawki, pisało Windows 7 -_-. Mam ustawiony mikrofon jaki głowny a miks stereo mam wyłączony. Jakieś inne pomysły ???

Dodano po 23 [minuty]:

Mam nową informację może będzię przydatna. Mianowicie kiedy bede nagrywał sam dźwiek systemowy, przy odłączonym mikrofonie programem Audacity, to piez pierwsze kilka sekund dźwięk jest a pozniej nagle nie mal calkowicie ucicha, ale nadal jest. Podobna sytuacja jest gdy przez skypa zadzwonie do echo testa. Na początku muzyczka jest a pozniej zanika. Niby o to chodzi, ale przez to dzwiek mojego z glosu z mikrofonu jest troche zniekształcony i metaliczny. Najbardziej mnie denerwuje to, że już nagrywałem dwa gameplay'e z głosem i nie miałem tego problemu. Teraz ten problem jest
  • Poziom 23  
    Zaktualizuj sterowniki karty dźwiękowej.
  • Poziom 10  
    Zauważyłem, że kiedy ściszam troche system, to po wzmocnieniu glosu w audacity to dzwieki są cichsze, ale to wogole nie ma sensu. Kiedy całkowicie scisze system to wogle ich nie słychać, ale nie moge tak zrobic bo przecież jak wspomniałem nagrywam gameplay'e. Myśle nad drugim rozwiązaniem do ktorego i tak kiedyś dojdzie w mojej "branzy". Nagrywanie mojego głosu na urządzeniu zewnętrznym podobno można tak uzyskać najlepszą jakość dzwieku. I tu moje kolejne pytanie, ale chciałbym zebyście odpowiedzieli jeszcze na to pierwsze. Jeżeli do słuchawek mam doczepiany mikrofon, a on ma zarąbistą jakość to czy moge go do czegoś podłączyc żeby wszystko grało ??? A może jest jakieś lepsze rozwiązanie na urządzenie nagrywające zewnętrzne. I czy wogóle ma to sens ???

Dodano po 21 [minuty]:

Znalazłem chyba jako takie rozwiązanie. Moje słuchawki mają wbudowaną regulację głośności, więc nawet przy cichym systemie słysze głośno. Tak jak mówiłem im ciszej tym mniejsze zakłócenia tym mniej metaliczny głos. Jest to sposób ale nie rozwiązanie. Nadal chciałbym wiedzieć co jest przyczyna nagrywania dźwięku systemowego i chciałbym wspomnieć, że tamtych moich dwóch gameplay'ach miałem głos na maxa.
  • Poziom 23  
    Zaktualizowałeś sterowniki? Jak nie wiesz jakie podaj model karty dźwiękowej. Zrób screena z ustawień "odtwarzanych i nagrywanych" w windowsie. Może aktualizowałeś już stery i musisz ustawiać wszystko w programie np REALTEK ma swój program Creative też.
  • Poziom 10  
    Mam najnowsze bodajże. Screeny:
    https://obrazki.elektroda.pl/2921702400_1361826528.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/8580590000_1361826528.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/8440815000_1361826529.jpg

Dodano po 3 [minuty]:

djmitaj dobrze chyba kręcisz, bo między tamtymi gameplay'ami a czasem kiedy zobaczylem te zakłócenia, chyba nagrywałem nowe stery do karty graficznej, ale nie jestem pewien. Może chcąc dobrze coś namieszałem :(

Dodano po 7 [minuty]:

Pomyłka wgrywanie zakłocenie przez wgranie sterów nie wchodzi w grę, bo było to jednak przed nagraniem tamtych gameplay'ów.