Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BOSCH/TCA58/ ekspres do kawy - na zmianę mrugają dwa przyciski: eco i ziarenko

25 Feb 2013 18:10 7383 11
  • Level 8  
    Witam, ekspres jest czyszczony jak tylko zapali się serwis, zdjęłam końcówkę do spieniania, rozebrałam z gumek umyłam, umyłam zaparzacz i środek, nadal nie działa tylko mrugają te dwa przyciski, nie widzę takiego problemu opisanego w instrukcji
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 11  
    Proszę wyjąć i ponownie zamontować mechanizm zaparzający. Dźwignię na ukos i na dół pionowo aż czerwona zawleczka pstryknie. Chyba, że to mechanizm zamykany na trzy osobne punkty, to wtedy ten największy na środku w prawo i w lewo do końca. I już. Urządzenie zrobi bzyt bzyt i zaświeci się tylko EKO. Włączyć, odczekać aż się rozgrzeje i cacy kawkę pić.
  • Level 8  
    Dziękuję bardzo za odpowiedź
    Ekspres jest od 2 tygodni w serwisie, na razie pan nie jest w stanie podać przyczyny awarii, mam czekać na telefon. Zaparzacz mam wyjąć z włączonego ekspresu? Bo wyciągałam go do mycia ale wtedy wyłączyłam urządzenie
  • Level 11  
    Tak,
    jak te dwa klawisze sobie migają na przemian to otworzyć boczną obudowę i dźwignią zaparzacza zrobić góra i dół. Urządzenie zrobi bzyt bzyt i zaświeci się tylko ECO. Włączyć i gotowe, rozgrzeje się i cała naprawa. Miganie to źle zamocowany zaparzacz - logiczne po umyciu - lub jest uszkodzony mikrowłącznik lub dźwignia zaparzacza.
  • Level 8  
    Odebrałam ekspres, pan poinformował że do wymiany jest moduł sterujący. Już w domu włączyłam, pokręciłam dźwignią, zapaliły się wszystkie kontrolki, ekspres gotowy do zrobienia kawy. Nasypałam kawy, naciskam filiżankę, bzyt bzyt, i znów migają eco i ziarenko. Jeszcze kilka razy powtórzyłam, zapalają się wszystkie kontrolki, mieli kawę i na tym koniec...
  • Level 11  
    NA 100% NIE MODUŁ. GDYBY BYŁ USZKODZONY MODUŁ TO NIE NAPRAWIŁBY SIĘ OD RUCHU DŹWIGNIĄ !!! (Z ciekawości zapytam: "Pan serwis" podał cene naprawy w postaci wymiany modułu ??? Ile skasował za sprawdzenie ???)

PROBLEM JEST MECHANICZNY - CZUJNIK OBECNOŚCI ZAPARZACZA LUB DŹWIGNIA ZAPARZACZA. CENA CZĘŚCI 19ZŁ SZT, NAJLEPIEJ WYMIENIĆ WSZYSTKIE 4 OD RAZU, BO JAK SIĘ WYSYPAŁ JEDEN TO POZOSTAŁE TEŻ MOGĄ BYĆ ZUŻYTE/ ZABRUDZONE/ ZAŚNIEDZIAŁE. DŹWIGNIA NIESTETY TO JUŻ CAŁY ZAPARZACZ (jak na rysunku - osobno tylko dwie uszczelki i zaślepka a dźwignia to już cały zaparzacz.) I CENA JUŻ BOLI BO TO JAKIEŚ 330-350ZŁ, ale... dźwignię można probować naprawić + wymiana kompletu czujników u mnie Hmm.. nie wiem czy mogę napisać gdzie pracuję, żeby nie bylo reklamy... ale max 200zł i 3m-ce gwarancji na poprawność usługi. BOSCH/TCA58/ ekspres do kawy - na zmianę mrugają dwa przyciski: eco i ziarenko
  • Level 8  
    "Pan serwis" podał cenę - moduł ok 600zł, sprawdzenie 50zł a ile jeszcze jego praca do tego to nie wiem...
    Niestety Bydgoszcz trochę za daleko, jestem z Częstochowy. Tylko muszę kogoś poprosić mądrzejszego od siebie żeby tam popatrzał.
  • Level 11  
    1.) Od "Pana Serwis" odzyskać 50 pln udowadniając błąd diagnozy - przecież ruch dźwigienką nie może "uleczyć" uszkodzonego modułu !!!

2.) UDAĆ SIĘ DO SEWISU AUTORYZOWANEGO ZE STAREJ SIATKI BSH (NAPRAWY ODPŁATNE Z UŻYCIEM ORYGINALNYCH CZĘŚCI) LUB DO NAJBLIŻSZEGO SERWISU AUTORYZOWANEGO FIRMY NIVONA (ROZWIĄZANIE KONSTRUKCYJNE I PROBLEM POWINIEN BYĆ IM ZNANY).

Ze swojej strony dziękuję za korespondencję i potwierdzenie mojej diagnozy. Temat zamykam. W Częstochowie wg Google jest serwis na ul. R**** 108 chyba że to ten "pan serwis", to jednak nie polecam. Na PM proszę tylko napisać jak urządzenie będzie działać i jaki był koszt ostateczny naprawy oraz co było, choć tego się już domyślam.

Dodano po 3 [minuty]:

A cena modułu to 360zł netto. Klawiatury/wyświetlacza 169 netto. Do wersji TCA5802/01, choć do TCA5809/01 i /02 jest w podobnej cenie. Niestety nie podaje Pan/Pani pełnej wersji.
  • Level 8  
    Przemyślałam jeszcze sobie poprzedni post i chciałabym zapytać czy można wysłać do Pana ekspres?
  • Level 11  
    Przed wysłaniem proszę zapowietrzyć urządzenie jak na rysunku (fragment instrukcji TCA5809/01).

BOSCH/TCA58/ ekspres do kawy - na zmianę mrugają dwa przyciski: eco i ziarenko

Zasada mówi, że nie wysyłamy też urządzeń w piątek, gdyż będzie on czekał na magazynie u kuriera aż do poniedziałku, a nie usunięcie wody z układu + mróz (zima nie chce się poddać) = nieszczęście gotowe jak zamarzną i popękają rurki.

Reszta informacji w PM na maila.
  • Level 1  
    Jaki werdykt?

W moim przypadku zapchana była rurka kamieniem za podgrzewaczem, rurka podająca wodę do zaparzacza
  • Level 8  
    w ekspresie zostało wymienione wszystko na naprawie gwarancyjnej, cały środek, na razie działa