Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Iphone 4 - Złącze ładowania , urwane pady

25 Feb 2013 20:13 4848 2
  • Level 8  
    Witam

Dostałem iphone 4 bez złącza baterii przy czym brak jest jednego pola lutowniczego. Znalazłem w sieci taką solucję i chciałem zrobić crossa według niego, ale po zrobieniu pomiarów wynika nie ma między tymi punktami przejścia A-B . Jest jakieś zwarcie do cewek obok . Uszkodzony jest Pad A ( niebieska kreska) Widać, że było coś robione ( chyba zerwana soldermaska) i próba przylutowania nowej cyny aby zastąpić pole lutownicze.

Jednak mam problem ponieważ sprawdzając przejścia z punktu A do B, Prawdopodobnie jest jakieś zwarcie . Z c do d jest normalnie przejście , i jest wszystko ok. Może ktoś pomóc . Poniżej zdjęcie mojej płyty
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • TermopastyTermopasty
  • Level 8  
    Wiem,ze na odległość cieżko coś powiedzieć na ten temat. Ale czy jak przylutuje złącze , biorąc pod uwage wcześniejszy post to powinno działać czy raczej płyta główna powie papa. Jak ewentualnie pozbyć sie tej czyny. Z uszkodzonego PDA bo plecionka troche wyciagnela ale nie wszystko.
  • Level 13  
    Witaj

Twoje pjerwsze zdjecie jest bledne.
    Drugi schemat jest okay.

Wystarczy ci podlutowac cieki drucik polakierowany
    ze brakujacej scieszki C do filtra D

I iphone 4 sie wlaczy i bedzie poprawnie ladowal sie ;)

Pozdrawiam

Max