Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers W 250-1 KP - Cieknący zespół wodny

andug 25 Lut 2013 20:16 5136 4
  • #1 25 Lut 2013 20:16
    andug
    Poziom 15  

Witam. Posiadam piecyk Junkers W 250 -1 KP rok produkcji 1998. Piecyk wymagał serwisu, przyszedł Pan który go wyregulował, ale stwierdził, że trzeba wymienić pokrywę zespołu wodnego ponieważ jest wyciek. Zamówiłem, zakupiłem - dzisiaj ten sam Pan wymienił pokrywę, ale stwierdził, iż do wymiany jest też zespół wodny - też sporo podcieka, wyciek pojawia się u dołu wejścia regulacji wody (te metalowe pokrętło z przodu). Problem jest chyba z plastikiem nie z tym pokrętłem. Teraz moje pytanie: jaki jest part number tego elementu (cały zespół wodny), ewentualnie sam środkowy plastik; czy pasuje z Junkersa WRP 250 (5KB lub 8KB), który jest o wiele popularniejszy od mojego. Przepraszam za błędy ewentualnie za nieścisłości nie jestem specjalistą od piecyków gazowych.

2 4
  • #2 25 Lut 2013 21:35
    grzesiek234
    Specjalista - systemy grzewcze

Co to za specjalista jak kazał ci wymienić pokrywkę za około 70 zł. a teraz cały zespół wodny :) Śmieszne, wymień cały piecyk bo jak tak dalej pójdzie to za części dasz więcej i robociznę niż za nowy piecyk :P

0
  • #3 25 Lut 2013 21:52
    -west

Sprawdz dokładnie symbol swojego urządzenia. Jeżeli jest taki jak napisałeś, to zespoły wodne nie będą pasować. Można ją naprawić ale uważam że jest to nieopłacalne. Wymień na nowego Junkersa

0
  • #4 25 Lut 2013 22:58
    andug
    Poziom 15  

Witam. Dziękuje za zainteresowanie się moim postem. Cena nowej pokrywki to 118 zł w serwisie Junkersa, znalazłem chyba na stronie firmy System Gaz szukany element to J168001060, który pasuje do mojego piecyka (W 250-1 K...,W 275-1 K...) cena to ponad 300 zł plus przesyłka to 350 zł co przy 15 letnim piecyku trochę mija się z celem. Jeśli nie znajdę gdzieś części używanej to skłonie się do zakupu nowego piecyka. Tu moje pytanie: w jaki piecyk zainwestować rozważam Junkersa i dwie opcje do 800 zł i powyżej (WRDP 11-2B), które polecacie jako godne uwagi. Pozdrawiam.

0
  • #5 25 Lut 2013 23:03
    -west

Kup póki można Neckar N19e. Ten wymieniony Junkers też jest dobry.

0
  Szukaj w 5mln produktów