Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AppMachine - narzędzie do budowania aplikacji na systemy Android oraz iOS

exti 25 Lut 2013 20:43 2514 2
 • AppMachine - narzędzie do budowania aplikacji na systemy Android oraz iOSPisanie aplikacji na systemy Android oraz iOS nie jest może skrajnie skomplikowaną rzeczą, lecz niewątpliwie wymaga umiejętności programowania. Nowe oprogramowanie holenderskiej firmy AppMachine pod tą samą nazwą pozwala teraz zbudować własną aplikację nawet osobom, które wcześniej nie miały do czynienia z programowaniem.

  Jak przyznaje szef firmy, Siebrand Dijkstra, istnieje wiele innych narzędzi do tworzenia aplikacji na urządzenia przenośne, lecz AppMachine w przeciwieństwie do nich tworzy czysty kod, a nie opiera się o HTML.

  Korzystanie z AppMachine przypomina budowanie z klocków - użytkownik ma do dyspozycji 20 gotowych modułów, służących np. do integracji z Facebookiem, wysyłania maili, czy dodawania planów budynków. Funkcja "crawler" pozwala na wyciągnięcie z istniejącej strony internetowej danych takich, jak zdjęcia, kanały RSS, playlisty iTunes, czy konta Twitter i dodanie ich do swojej aplikacji.

  Narzędzia możemy używać do woli za darmo, natomiast jeśli chcemy opublikować naszą aplikację w sklepie online, np. Play Store, musimy uiścić odpowiednią, jednorazową opłatę (od 400 do 1400 $ w zależności od opcji). W przypadku sklepu Apple'a trzeba wnieść również opłatę licencyjną w wysokości 99 $ rocznie. Można dokupić również moduły (100 $ każdy) wprowadzające dodatkowe funkcje.

  Na razie AppMachine funkcjonuje w zamkniętej wersji beta, dostępnej dla ograniczonej liczby użytkowników.

  Źródło:
  http://venturebeat.com/2013/02/25/build-your-own-native-no-coding-app/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  exti napisał 2390 postów o ocenie 98, pomógł 5 razy. Mieszka w mieście Gliwice. Jest z nami od 2008 roku.
 • #2
  jamajkaPL
  Poziom 17  
  Cytat:
  Dijkstra

  Czytał ktoś Wiedźmina?:)
 • #3
  Griz
  Poziom 16  
  jamajkaPL napisał:
  Cytat:
  Dijkstra

  Czytał ktoś Wiedźmina?:)


  Bawił się ktoś grafami? :)