Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdy najadę myszką na jakiś napis słuchawki szumią

25 Lut 2013 21:49 1929 20
  • Poziom 10  
    Gdy jestem na YouTube i wezmę myszką najadę na coś w co można wejść słuchawki zaczynają lekko, ale irytująco szumieć. Zauważyłem, ze szumią szczególnie wtedy kiedy jest wyświetlana ruchoma reklama gdzie na YT jest ich kupa. Z góry zapewniam, że nie wina słuchawek bo mam w domu 4 pary, a te które teraz używam są świeżo otwarte. Dla pozornych powiem, że to Creative Fatality HS-800. Mam windowsa 7, kompa 4x 3,5 GHz i 8 GB ramu
  • Poziom 14  
    może to wina sterowników zrób aktualizację sterowników chyba w każdej przeglądarce jest w coś takiego jak rozszerzenia albo wtyczki.

mówisz ze tylko na stronach internetowych masz takie szumy (przeglądarce)?
  • Poziom 43  
    Na głośnikach - jeżeli je podgłośnisz także takie zachowanie występuje? Jeżeli tak to problem zintegrowanej karty dźwiękowej - taka już ich przypadłość.
  • Poziom 10  
    Sluchawki nauszne

Dodano po 21 [minuty]:

ale racja co do zintegrowanej karty dzwiekowej. I tu moje drugie pytanie. Czy do plyty glownej z karta zintegrowana moge podlaczyc niezintegrowana ??? beda jakies wieksze problemy ???

Dodano po 1 [minuty]:

kasek sry za bezsensowna odpowiedz teraz zalapalem :D tak, tez.
  • Poziom 43  
    adamos24h napisał:
    Czy do plyty glownej z karta zintegrowana moge podlaczyc niezintegrowana ?

Tak.

adamos24h napisał:
    beda jakies wieksze problemy ?

Nie. Jedynym problemem może być brak slotu PCI lub PCI-E aby podłączyć kartę, którą będziesz chciał kupić.
  • Poziom 23  
    Kup sobie jakiegoś Creative 5.1 za parę złotych dostaniesz. A najlepiej jak byś pożyczył kartę dźwiękową od jakiegoś kolegi i sprawdził czy temat nadal występuje. Nie koniecznie musi być to wina karty dźwiękowej.
  • Poziom 43  
    djmitas napisał:
    Nie koniecznie musi być to wina karty dźwiękowej.

Objawy typowe dla zintegrowanych układów.

Co innego masz na myśli?
  • Poziom 10  
    sa wogle jakies wieksze roznice miedzy zintegrowana a niezintegrowana procz tych szumow???
  • Poziom 27  
    Zintegrowana ma często mniejsze możliwości, choć w nowszych płytach jest już często montowany zestaw 5.1. No i tak jak mówisz szumy i różnego rodzaju zakłócenia. W moim kompie w pewnym momencie słychać było w głośnikach "procesy życiowe płyty głównej" objawiające się piskami w głośnikach o różnym natężeniu w zależności od użycia procesora. Po dołożeniu karty problem ustał jak ręką odjął. Karty dźwiękowe na PCI są pozbawione tego problemu bo stanowią oddzielny układ, no i jakość dźwięku rośnie wraz z ceną takiej karty, choć zadowalający efekt można już uzyskać przy karcie kupionej za grosze. Poza tym takie karty łatwiej naprawić.
  • Poziom 9  
    Ja tylko dodam że proces powstawania takiego efektu może być związany z promieniowaniem elektromagnetycznym urządzeń w pobliżu przetworników analogowych układu audio. Można spróbować osłaniać te przetworniki jakimiś płytkami z metalu, ale to nie dla laików raczej. Nieumiejętnie można spalić płytę główną. Karty na PCI są na ogół daleko od największych "generatorów pola", stąd w nich problem nie występuje.

Jeszcze co mi przychodzi do głowy to zasilacz. Te kiepskie potrafią wpływać na działanie podzespołów powodując różne dziwne efekty. Ja raz miałem zakłócenia w obrazie z S-Video kart graficznej. Problem zniknął po wymianie zasilacza na markowego Chiefteca.
  • Poziom 10  
    Jak już wczepię kartę dźwiękową, to co dalej ustawić, żeby działała???
  • Poziom 43  
    adamos24h napisał:
    jak juz wczepie karte dzwiekowa to co dalej ustwic zeby dzialala???

Kupiłeś kartę? Nie? To po co pytasz?

Wyłączasz zintegrowaną kartę w biosie, montujesz kartę i instalujesz sterowniki.
  • Poziom 10  
    Musze w biosie wlaczyc tez zintegrowana ???
  • Poziom 27  
    Niekoniecznie, ale jak wyłączysz to system będzie korzystał wyłącznie z nowej karty.
  • Poziom 43  
    adamos24h napisał:
    Musze w biosie wlaczyc tez zintegrowana ???

Nie zawsze zintegrowany układ działa poprawnie z osobną kartą dźwiękową.

Po co Ci dwie karty dźwiękowe?
  • Poziom 10  
    Kasek21 napisał:
    Po co Ci dwie karty dźwiękowe?

Nie rozumiem pytania. Było pisane, że potrzebna niezintegrowana, żyby był brak szumów itp. A jeżeli ci chodzi o to, że 2 jednocześnie włączone to też nie rozumiem, bo po twojej odpowiedzi, że muszę wyłączyć zintegrowaną spytałem po prostu czy tam też muszę włączyć niezintegrowaną, więc nie rozumiem całkiem twojego pytania...
  • Poziom 10  
    @ Refresh

Czy kiedy kupie kartę dźwiękową "USB" czy to rozwiąże moje problemy ??? czy musze kupić taką którą podłącze przez pci do płyty głównej
  • Poziom 39  
    adamos24h napisał:
    Czy kiedy kupie kartę dźwiękową "USB" czy to rozwiąże moje problemy ???

Daruj sobie te wynalazki na usb, to jest nic nie warte.
    Kup jakąs na pci tylko porządnej firmy, a nie no name.
  • Poziom 10  
    Zasugerujesz coś ??? W miarę dopasowane w cenie do jakości. Byłbym ci bardzo wdzięczny :)
  • Poziom 39  
    Nie wiem jaki masz budżet, ale CREATIVE SOUND BLASTER AUDIGY napewno by ci się sprawdził.
  • Poziom 10  
    A czy gdy np nagrywam audacity swój głos z mikrofonu podczas grania, to czy własnie zintegrowana karta jest powodem tego że moj głos pózniej burczy, a sama gra nawet bez nagrywania czasem burczy