Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestracja ruchu ręki -akcelerometr

antoniaklja 25 Lut 2013 22:45 732 1
  • #1 25 Lut 2013 22:45
    antoniaklja
    Poziom 2  

Witam,

Jeśli piszę w złym dziale to proszę o przeniesienie.

Chcę zrobić i oprogramować "rękawiczkę" do rejestracji ruchu ręki za pomocą czujników akcelerometrycznych.
    Tutaj pojawia się pytanie do bardziej zaawansowanych użytkowników jak zabrać się do realizacji projektu?
    Jak mogę odbierać sygnały z akcelerometru? Czy potrzebny będzie jakiś mikrokontroler? Jak połączyć się nimi z komputerem(port szeregowy? usb?)
    Podsumowując przydatne będą dla mnie wskazówki, lista urządzeń potrzebnych do realizacji.
    Nie zależy mi na gotowym rozwiązaniu tylko na ogólnym zarysie.
    Dzięki!

0 1
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 26 Lut 2013 02:22
    dondu
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

Witaj,

antoniaklja napisał:
    Jak mogę odbierać sygnały z akcelerometru? Czy potrzebny będzie jakiś mikrokontroler? Jak połączyć się nimi z komputerem(port szeregowy? usb?)

Tak, będzie potrzebny ale ... szanse na zrealizowanie tego projektu, bez posiadania podstawowej wiedzy w tym zakresie są równe zero. Można to przyrównać do wykonywania operacji na otwartym sercu, bez znajomości podstaw medycyny :)

Zbyt szybko chcesz stanąć na 6 stopniu piekiełka, a to oznacza stratę czasu, frustracje i ... porzucenie projektu. Zacznij od podstaw i zaglądając do spisu treści na tej stronie.

A następne pytania, zadawaj w dziale mikrokontrolerów: https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum12.html

0