Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP laserjet 1020 - przy zacięciu wypadł pasek(? i drukarka drukuje czyste strony

26 Lut 2013 00:00 2829 13
  • Poziom 8  
    Witam,
    potrzebuje pilnie pomocy. Drukowałam dużą ilość stron i zaciął mi się papier. Gdy usuwałam papier wypadł mi z drukarki pasek ok. 15cm długości i 1,5 cm szerokości. Pasek jest pokryty cienką folią i jest brudny od toneru. Nie mam pojęcia, gdzie z powrotem umieścić ten pasek i w ogóle nie wiem co to za część.
    Dodam,że rozkręciłam całą drukarkę i zaczęła mi drukować, ale czyste strony...
  • Poziom 27  
    Wrzuć jakieś zdjęcia bo szklanej kuli nie mamy by Ci pomóc.
  • Poziom 8  
    HP laserjet 1020 - przy zacięciu wypadł pasek(? i drukarka drukuje czyste strony

Dziękuję za szybką reakcję, manual mi niestety nie pomógł
  • Poziom 27  
    Wydaje mi się że nie jest to część drukarki.
    Mogło wejść do środka i spowodować zacięcie.
    Czy drukarka już drukuje?Co rozbierałaś w tej maszynie?
  • Poziom 8  
    Rozebrałam, żeby zobaczyć, czy zostały jeszcze jakieś resztki papieru, gdyż ciężko było wyjąć ten papier. No i wcześniej mi wypadł ten pasek. Papier mi pobiera, ale drukuje czyste strony.
  • Poziom 27  
    Zdjęłaś obudowy,odpinałaś kable?Może taki gruby czerwony kabelek z tyłu maszyny jest wypięty?
  • Specjalista - kserokopiarki
    Drukarka laserowa drukuje "białe" strony najczęściej wtedy gdy jest zasłonięte okienko lasera. W tym urzadzeniu otwiera je taki wystający element klapy, który po zamknięciu wciska coś w rodzaju guzika. Znajduje sie on w przedniej części mniej wiecej po środku, widoczny po podniesieniu klapy. Sprawdź czy jest naciskany przez klape.
    pozdrawiam horse
  • Poziom 8  
    horse667 on znajduje się wewnątrz, czy na zewnątrz?
  • Specjalista - kserokopiarki
    Trudno to określić. Znajduje sie na górnej krawędzi obudowy przedniej, widoczny po otworzeniu klapy.
    pozdrawiam horse
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    Ten pasek to nic innego jak wyklejka osłony bębna w kartridżu . Niektóre kasety miały papierowe , niektóre z czegoś filcopodobnego a niektóre wogole były bez tej wyklejki. Znajduje się ona po wewnętrznej stronie klapki osłaniającej bęben . Bez tego tez bedzie działać . Co do przyczyny czystych kartek to jak dobrze kojarzę musi byc włożony kartridz bo jego obecność pozwala na odblokowanie przesłony lasera. Zacznij od zainstalowania innego tonera tak na początek.

C.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    megi90 napisał:

To jest akurat kawał solidnej blachy który raczej nie przeszedłby bezproblemowo przez maszynę.
    Co do białych kartek to sprawdź czy nie ułamał się bolec który otwiera laser.Znajduje się on w górnej części pokrywy.Po jej otwarciu zlokalizuj mechanizm przesłony lasera,jego tropem odnajdziesz bolec który go wciska.Jeśli go nie ma,uformuj kawałek kartki papieru włóż w szczelinę ale tak żeby nie wpadł tylko mocno siedział.Sprawdź czy o to chodziło
  • Poziom 8  
    Drukarka zaczęła działać, po wciśnięciu guzika przy otworze klapy i zainstalowaniu sterowników na nowo.