Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ams i Mobeam umożliwią odczytywanie kodów kreskowych z ekranów telefonów

exti 26 Lut 2013 02:43 3822 4
 • ams i Mobeam umożliwią odczytywanie kodów kreskowych z ekranów telefonówAustriacki producent układów scalonych - ams oraz nowopowstała amerykańska firma Mobeam podjęły współpracę mającą na celu umożliwienie odczytywania kodów kreskowych z ekranów telefonów komórkowych. Byłoby to przydatne głównie w handlu, np. do odczytywania kodów zniżkowych, kart upominkowych, numerów kont lojalnościowych, a także biletów.

  Laserowe skanery kodów - obecnie najczęściej stosowane - nie są w stanie odczytać treści wyświetlanej na ekranach urządzeń przenośnych z racji, że te odbijają promień lasera pochodzący ze skanera, a ponadto same wytwarzają światło.

  Firma Mobeam opracowała technologię pozwalającą ominąć ten problem - zamiast wyświetlać kod na ekranie, telefon miga odpowiednio diodą powiadomienia lub diodą IR z czujnika zbliżeniowego w taki sposób, że skaner kodów interpretuje te błyski jako odbicia własnego lasera od czytanego kodu kreskowego.

  Na razie jednak sama technologia jest bezużyteczna, gdyż potrzebny jest zintegrowany w telefonie specjalny układ, który będzie odpowiadał za odpowiednie wysterowanie diody. Tu właśnie wkracza do gry firma ams, która zapewni taki układ - TMD3990. Jego próbki są już dostępne, a masowa produkcja ruszy w III kwartale br.

  Źródła:
  http://www.electronicsweekly.com/Articles/26/...-barcodes-can-be-read-from-mobile-screens.htm
  http://mobeam.com/faq/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  exti
  Poziom 32  
  Offline 
  exti napisał 2384 postów o ocenie 121, pomógł 6 razy. Mieszka w mieście Gliwice. Jest z nami od 2008 roku.
 • Play InternetPlay Internet
 • #2
  kuran17
  Poziom 19  
  A skąd te próbki uzyskać?
 • Play InternetPlay Internet
 • #3
  nelik1987

  Poziom 31  
  Hmmmm to dziwne, bo jak idę do Multikina to zawsze czytają kod kreskowy z ekranu telefonu i jakoś nie ma problemu, więc nie rozumiem o co chodzi.
 • #4
  michail_w
  Poziom 12  
  Mi w Multikinie też zawsze odczytują kod z ekranu telefonu, podobnie bilety PKP kupione przez internet. Tylko że to są QR kody, i wydaje mi się że te czytniki działają troszeczkę inaczej, aczkolwiek mogę się mylić.
 • #5
  exti
  Poziom 32  
  PKP i Multikino mają (na to wygląda) czytniki oparte o kamery, które sobie z tym radzą. Tak samo kod z telefonu odczytamy innym telefonem.