Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ricoh Aficio 1224c Kod błędu SC 820 0709 0XFFFFFFFF

gacekmg 26 Feb 2013 06:13 2256 8
    gacekmg
    Level 10  
    Witam.
    Od dłuższego czasu mam wielki problem z Ricoh Aficio 1224c Kod błędu SC 820 0709 0XFFFFFFFF,

Od razu po włączeniu pojawia się ten kod i nic nie można zrobić. Szukałem na stronie Ricoh i nigdzie nie mogę znaleźć wyjaśnienia do tego kodu. Wujek google też nie pomaga.

Bardzo proszę o pomoc.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    panw1
    Level 15  
    SC 820: Self-Diagnostic Error: CPU
    An unexpected exception or
    interruption has occurred.
     Defective controller board
     Software defective

Sprwadź pamięć DIMM (przeczyść styki)
    gacekmg
    Level 10  
    Witam.
    Po dokładnym postępowaniu wg wskazówek, maszyna od razu zaczęła działać.

Lecz mam kolejny problem. Na wyświetlaczu wyskakuję komunikat o zaciętym papierze z boku. Lecz nic nie może być wciągnięte, bo nie ma tam nigdzie papieru.

Czy wiesz co bym mógł zrobić, żeby to jakoś funkcjonowało??

Bardzo dziękuję za udzielenie wcześniejszej rady.

Pozdrawiam
    Marcin.
    panw1
    Level 15  
    W którym miejscu kopiarka pokazuje zacięcie? Otworzyłeś wszystkie klapy? Może został jakiś skrawek papieru w czujniku.
    gacekmg
    Level 10  
    W załączniki przesyłam zdjęcie
    Ricoh Aficio 1224c Kod błędu SC 820 0709 0XFFFFFFFF

Całość oglądałem i sprawdzałem. Papieru nigdzie nie ma.

A czy może być gdzieś zabrudzony jakiś czujnik ? Albo w sytuacji jak klapa boczna (prawa strona jak się patrzy na wyświetlacz) jest np. niedociśnięta, to czy problem może wyskakiwać, iż jest papier zacięty ??

[/img]
    panw1
    Level 15  
    W podstawie są dwa czujniki papieru. Od górnej i dolnej kasety. Sprawdzałeś czujnik od górnej? Jest mało widoczny, więc może tam coś siedzi. Może przy wyciąganiu kartki ramie czujnika wyskoczyło z uchwytów. A dla pewności czy to nie elektronika można zdjąć kopiarkę z podstawy.
    bayer17
    Level 20  
    W takich sytuacjach:
    Wchodzisz w kody w 5xxx jest input (chyba 5824 lub 5823 jeden to input kolejny output)
    przechodząc kolejno masz informacje który czujnik jest otwarty lub zamknięty
    W manualu (niestety teraz nie mam jak podesłać szczegółów) jest dokładnie opisane, który bit (zapis otwartych zamkniętych czujników jest 0/1) za który czujnik odpowiada...
    lecz nawet bez tego sprawdzisz czy przesuwając czujnikiem zmienia się wartość - czy jest sprawny...
    gacekmg
    Level 10  
    Witam,
    Powracam do tematu po dłuższym czasie gdyż muszę w końcu sie z tym uporać.

Chciałbym zapytac o kilka spraw.

Po pierwsze jak sie wchodzi w kody. Kolega powyżej napisał, ze wchodzi się w kody i sprawdza błąd.
    Tylko jak się wchodzi w kody.

Po drugie. Sprawdziłem czujniki i z tego co zauważyłem jeden jest niekompletny, gdyż po odkręcenie czujnika dolnego, tak jakby z pokrywy "Y" jest czujnik z takim "haczykiem", natomiast czujnik wyżej wyglada jakby ten "haczyk" został wyciągnięty. Ponieważ są same miejsca na ten "haczyk"

Moje pyt.. Czy istnieje sposób na oszukanie czujnika ? Np. Wyłączenie go całkowite, zaklejenia "prześwitu" taśma lub czymś innym. Macie jakis patent na takie czujniki ?.

W odpowiedzi na pomoc jeszcze wcześniejsza. Czy po ściągnięciu drukarki z podajnika, czujniki papieru widać od razu ?

Bardzo proszę o odp.
    Moge rownież dołączyć zdjęcia tych czujników.

Serdecznie dziękuje.

Dodano po 1 [godziny] 21 [minuty]:

Witam ponownie,
    Poradziłem sb z machina. Wszystko działa jak należy. Oszukałem czujnik zaklejajac go taśma i kawałkiem plastiku.

Dziękuje Wam za pomoc.

Pozdrawiam
    Marcin
    gacekmg
    Level 10  
    Ricoh aficio działa. Temat uważam za zamknięty.
    Bardzo dziękuje wszystkim za pomoc.