Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault espace 2.0 16V - szarpie i traci moc, zwieksza się zużyciepaliwa

26 Lut 2013 06:35 6507 4
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich forumowiczów, wczoraj udałem się w trasę, no i ups, pierwsze 200 km w porzo, spalanie, przyśpieszenia ok, ale potem, zaczął wariować, silnik dostał jakiś dziwnych konwulsji, na dużych obrotach niema drgawek, za to po uruchomieniu trzęsie całym autem, ruszam dalej to samo, na niskich obrotach trzęsie i szarpie, na wysokich odpuszcza, nie chce przyśpieszać - odczuwalny zdecydowany spadek mocy. Po pierwszych 200 km dolałem paliwka 9l/100km przyzwoicie jak na tak dużą furę i przy tych prędkościach (110-130km/h) zniknęło dwa paski paliwa, kolejne 230km to szarpanie, brak mocy i zniknięcie czterech pasków, masakra, dzisiaj zacznę od świec, proszę pomóżcie, czy ktoś miał podobne problemy?:
  • Poziom 35  
    Może zrób diagnostykę, sprawdź cewki i świece .
  • Poziom 8  
    Jestem w obcym mieście w delegacji, ale na szczęście mam trochę czasu wolnego, i tak zrobię, dzięki za radę .

Dodano po 1 [minuty]:

Wczoraj przegląd robiłem i upewniwszy się że wszystko ok z autem udałem się w trasę.
  • Poziom 43  
    Objawy podobne do padnięcia cewki. Sprawdz na wolnych obrotach na który cylinder nie pali odłaczając wtryskiwacze po kolei,tam gdzie nie ma reakcji tam prawdopodobnie padła cewka.NBie zakładaj chińszczyzny tylko valeo,beru.
  • Poziom 8  
    zostawiłem auto u mechanika, planowałem w niedługim czasie wymianę świec, więc od nich zaczynam, przy mnie sprawdził że dwie skrajne cewki pracują nierównomiernie, mam nadzieję że to świece, jeśli nie to ma sprawdzić cewki i wtedy wejdę w koszty ale czego nie nrobi się dla reni, mam jeszcze clio w silniku 1.2 i jestem zadowolony
    dzięki za podpowiedź

auto sprawne, wymieniliśmy jeden wtryskiwacz