Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Briggs 13HP - Remont silnika po urwaniu korbowodu

26 Lut 2013 00:02 5388 4
  • Poziom 2  
    Witam,mam duży problem z silnikiem B$S model 28M707 type 104201 code 94101.14D. Mianowicie podczas ostatniego odśnieżania coś strzeliło w silniku. Silnik momentalnie zgasł. Po rozebraniu silnika okazało się ,że poszedł korbowód ogólnie rozsypał się tylko pozostała ta część co jest tłok przymocowany. Obawiam się ,że wał też oberwał i będzie do prostowania lub do wymiany. Są jakieś sklepy z częściami do tego typu silników? Przeszukałem internet i nie znalazłem w Polsce części pod ten model i typ silnika.I najważniejsze pytanie czy się opłaca naprawa tego silnika. Jakie były by przypuszczalne koszty naprawy . Za wszelką pomoc będę naprawdę wdzięczny .
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Dzięki wielkie dzisiaj już podzwoniłem gdzie sprawdzą i w razie czego wyprostują wał a korbowód już zamówiłem.
    Rycho T napisał:
    Ten silnik ma już 19 lat
    a wnioskujesz to po czym ? Szukałem daty produkcji ale nie znalazłem nigdzie na silniku.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    damkie napisał:

model 28M707 type 104201 code 94101.14D

Tu masz zakodowany symbol, numer seryjny i datę produkcji silnika.
  • Poziom 2  
    Dzięki koledzy w końcu ogarnołem temat . Silnik poskładany wszystko cichudko pracuje :) Przy okazji wziołem dokładnie wyczyściłem go poprawiłem instalacje i pomalowałem pare elekentów. Więc na rozpoczynający sie sezon jestem przygotowany . Wielkie dzięki za pomoc