Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Visual Basic 2010 - "Set"

lodilirian 26 Lut 2013 14:28 1023 1
  • #1 26 Lut 2013 14:28
    lodilirian
    Poziom 7  

Witam,
    staram się stworzyć w Microsoft Visual Basic 2010 programik, który współpracuje z programem Robot.
    Mam SDK Robota instrukcje, tutoriale itd. Problem pojawił się na początku mojej nauki. Chcę na początek uruchomić program za pomocą dajmy na to przycisku, nie jest to ważne, dopiero zaczynam i próbuję.
    Taki kod widnieje w przykładzie (jest to tylko część kodu dotycząca uruchamiania programu)

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Na potrzeby swoich prób w MVB 2010 wpisuję taki kod:
    Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

I tutaj od razu w MVB 2010 pojawia się problem z "Set". Program wypisuje, że "Let" i "Set" nie są wspierane. Oczywiście nie podświetla się na niebiesko (inaczej niż tutaj na Waszym forum).
    Czym to jest spowodowane. Jeżeli "Set" nie jest już wspierana to jaka komenda zastąpiła?
    Przepraszam, za pewnie liczne błędy w nazywaniu lecz dopiero zaczynam. Uczę się.
    Pozdrawiam

0 1
  • #2 01 Mar 2013 15:59
    marcinj12
    Poziom 40  

Pierwszy kod masz w napisany w VBA dla Excela - wnioskuję z odwołania do zakresów komórek przez Range().
    Jeśli dobrze rozumiem, próbujesz go przerobić na Visual Basic 2010 z pakietu Visual Studio pod platformę .NET ?
    To NIE SĄ te same języki, więc taka prosta przeróbka nie jest możliwa.
    Nie znam za bardzo VB, ale jeśli chodzi o Set i Let to one znaczą tam co innego niż w Excelu i są stosowane w zupełnie innym kontekście.
    Prawdopodobnie za funkcjonalność Set i CreateObject z VBA w VB odpowiada operator New.

0