Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz pod te glosniki i jaki monoblok pod takiego suba

26 Lut 2013 15:17 2586 13
  • Poziom 7  
    Witam
    Tak jak w temacie , poszukuje wzmacniacza pod głośniki firmy ground zero
    system przedni :
    http://www.emkaaudio.pl/sklep/product.php?id_product=738
    oraz takie na półkę tylną :
    http://www.emkaaudio.pl/sklep/product.php?id_product=724
    mam na oku taki wzmacniacz :
    http://www.emkaaudio.pl/sklep/product.php?id_product=716
    ale niestety nie wiem jak będzie sobie radził.
    Posiadam taki głośnik pod suba:
    http://www.emkaaudio.pl/sklep/product.php?id_product=711
    odnośnie niego mam 2 pytania :
    Jaki kupić dla niego wzmacniacz?
    Jaki typ obudowy do niego zastosować ?
    Słucham techno i rocka jeśli to coś pomorze .
    Z góry wielkie dzięki i pozdrawiam .
  • Red. Komputery FAQ
    Z przodu lepiej dobry hertz 80W rms wystarczy, w półkę moim zdaniem to wiocha., Najważniejsza jest scena. Przód gra tył dudni/buczy. Niskotnowy ma niską skuteczność czego Ci nie polecam. 3db to 3 razy głośniej taki infinity czy gt5 ma 93db. Dobra 4 kanałówka to droga zabawka. Lepiej na tył dać 2 kanałówkę i przód osobno zasilić innym wzmakiem. Z tego co tam opisują niewiele jest napisane parametrów.

Jak techno to tylko skrzynia close
    Jak ja zrobić dowiesz się używając szukajki. Program Winisd powie Ci wszystko jak podasz mu parametry.
  • Poziom 7  
    No wiec mam na wydanie mniej więcej 2500 zł (max. ok 3500 tys zł )co można z tego złożyć w dziedzinie car audio nie wiem nic. Bardziej zależy mi na jakości dźwięku ale chciałbym też żeby było mnie chociaż trochę słychać jak będę dojeżdżał do jakiejś imprezy . Jeżdżę Audi 80 b4.

Dodano po 12 [minuty]:

Jeśli o to chodzi wiem jak korzystać z tego programu i ze jestem budowlańcem jakoś sobie poradzę ze zbiciem skrzyni a potem jakimś ładnym obiciem.
  • Red. Komputery FAQ
    No jak taka kwotą dysponujesz to lepsze firmy się kłaniają. Jeżeli chcesz precyzyjny bass to 10" jeżeli chcesz robić hałas to 12"
    Rockford
    RE Audio
    Z tych polecam jakościowe głośniki niskotonowe.
    Dokładne modele podadzą ci audiofile.

Ale wzmak i głośnik to jakiś koszt 1500zł

Radio jakieś masz? Bo bez tego nie zagra nic.
  • Poziom 7  
    Radia nie mam ale mam na nie przeznaczone osobne pieniądze tylko czytam forum w poszukiwaniu jakiegoś fajnego do 1000 zł.
    Więc poszperałem po allegro i znalazłem takie coś :
    http://www.emkaaudio.pl/sklep/product.php?id_product=985
    Doradźcie mi jaki mam pod to kupić wzmacniacz
    a co do systemu przedniego poszperam jeszcze po forum :)

Podpisz linki.

Użyj wyszukiwania.
  • Red. Komputery FAQ
    W tej kwocie alpine

Osobiście miałem okazje bawić się tym modelem u znajomego
    ALPINE IDA-X305S

Tego rf'a w skrzynie 20L i do tego Rockford Fosgate Prime R500-1.
  • Poziom 21  
    Wzmacniacz, który podałeś możesz sobie odpuścić, bo ta seria GZ jest po prostu byle jaka.
    Pod suba od bidy można jeszcze dać GZTA, ale do wyższego pasma to porażka.
    Na balendro są teraz 2 aukcje z JL Audio XD400/4 i JL Audio XD600/1 oba podobno nowe.
    Razem dają w sumie 2,5k więc jeszcze ze 300zł na zasilanie i masz bardzo dobry zestaw.
    JL Audio XD600/1 to bardzo dobry wzmacniacz z dużym DF, więc wyciśnie wszystko z twojego suba.
    Nie słyszałem nigdy GROUND ZERO GZIW 300X ale jeśli będzie zamulał to na pewno nie przez ten wzmacniacz ;)
    Przy podanym przez ciebie zestawie głośników na pewno będzie cię słychać daleka, a co do jakości to nie powinieneś narzekać.

IzzyMan! z tymi dB to ciekawa teoria, z którą muszę się nie zgodzić.
    A JBL GT5 osiąga taką skuteczność kosztem jakości, to coś dudni a nie gra i na pewno nie nadaję się do rocka.
    Poza tym trzeba sprawdzać jak to jest skuteczność czy są to 1W/1m czy 2,83V/1m, bo tak się składa 2,83V dla 4 ohmów to są już 2 Watty.
    Takie małe kizi mizi wykorzystują producenci głośników żeby skusić średnio kumającego klienta ;)
  • Poziom 7  
    Oki czyli teraz jak? Prosiłbym o powolne i dokładne wytłumaczenie (nie jestem zbyt kumaty w tej dziedzinie) czyli sub który ten Rf czy ten z ground zero bo już się pogubiłem ;D wiem tylko ze jak jadę do pracy czasem po 3/4 godziny to moje "pierdzące" głośniki nie dają mi wcale frajdy z jazdy samochodem :(
  • Red. Komputery FAQ
    Jak nie chcesz się męczyć muzyką to RF. Niestety jednak teoria dB jest prawdziwa gdyż robię na hali pewnej firmy V**** i coś nie coś o tym wiem. Sprzedawcy tylko podają parę mniej istotnych informacji, a dużymi literami piszą ile ma WATTÓW

Jakość bassu skrzyni close usłyszysz tylko pod dubstep'em, inne pioseneczki to nawet nie rozpędzą dobrego suba.

To że gt5 to buczydło to tylko kwestia jak kto wyp.... wzmacniacz i będzie chciał albo jakość albo szpachlowanie auta na nowo :)
  • Poziom 7  
    Więc subik będzie ten RF z tym wzmacniaczem co podałeś wyżej przód zostanę chyba przy tych ground zero ewentualnie takie od rainbow :
    http://www.rainbow-audio.pl/p_cs_265phaseplugcross.php
    Poszperałem po forum i wyczytałem ze montowanie głośników w tylną półkę to poroniony pomysł (posłucham bardziej obeznanych w tej dziedzinie ) ale chciałbym wmontować coś dodatkowego na tył . Pytaniem jest tylko co otwory w drzwiach można zawsze samemu zrobić
    (Polak potrafi :) ) tylko nie wiem czy tez jakiś zestaw odseparowany czy jakieś średnio tonowe . Dubstep-u też czasami słucham ale tylko taki który mi w ucho wpadnie.
  • Red. Komputery FAQ
    Jak Ci się będzie chciało ciągnąc kable w słupkach pod podłogą do tylnych drzwi to możesz coś dać, taki sam zestaw jak na przód ale bez cyków. Zachowaj w aucie scenę żeby nie przesadzić. Przy tym będziesz miał wydatek na wzmak 4 kanałowy który napędzi te Twoje 120W RMS. Moim zdaniem na tył nie potrzebne są głośniki prócz suba. Audio jest dla Ciebie, a siedzisz z przodu :).
  • Poziom 13  
    Widzę, że niebezpiecznie zmierzasz w kierunku tanich wzmacniaczy o tysiącach watów mocy i głośnikach, na których także widnieją napisy o tysiącach watów max zapominając o podstawowych elementach tj. wygłuszenie, instalacja okablowania itp.

Jeśli w instalacji samochodowej będziesz miec optymistyczne 14,4V a wzmacniacz ma bezpiecznik 40A to nie weźmie więcej jak 40A co po prostych obliczeniach daje 576 W pobieranych przez wzmacniacz. Po uwzględniuniu skuteczności takiego układu nie zostaje dużo prawdziwych watów.
  • Poziom 7  
    Wiesz tak jak napisałem wyżej ja się na tym nie znam .Dla tego pytam tutaj na forum osób które wiedzą więcej ode mnie. Nie patrze na ilość watt bardziej zwróciła moją uwagę firma :D A instalację przewodów wykona znajomy elektronik za przysłowiową flaszkę nie jestem na tyle głupi żeby próbować samemu i spalić coś co mimo wszystko trochę kosztuje. Mimo wszystko dzięki za zwrócenie uwagi :)

Znalazłem taki fajny wzmacniacz na przód używkę widziałem na allegro :)
    taki oto RF
    http://www.rockfordfosgate.com/products/product_details.aspx?itemid=107994