Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba Satellite A300 - Ciągłe restarty przy podłączonym zasilaczu

Marianbak 26 Feb 2013 16:21 3633 6
    Marianbak
    Level 2  
    Witam,

Rzadko się tutaj udzielam, ale teraz mam ewidentny problem i potrzebuję skorzystać z waszej wiedzy i porady. Posiadam laptopa firmy Toshiba, model A300 (dokładnie A300-1ED). Ze sprzętu byłem bardzo zadowolony, mimo, że z firmą Toshiba miałem już kilka nieprzyjemnych sytuacji (Smartphone TG-01, wyjątkowo nieudana konstrukcja).

Jakiś czas temu pojawił się problem. Komputer po podłączeniu go do zewnętrznego zasilania wykonuje ciągłe restarty lub się zawiesza. Jeśli laptop działa na baterii z odłączonym zasilaniem to wszystko jest ok. Problem zaczął się jakiś czas temu podczas korzystania z zewnętrznego Tunera TV pod USB. Wówczas zaczęły się pojawiać pierwsze restarty, a obraz z tunera zaczął śnieżyć lub/i przerywać. Uznałem, że to wina tunera i odłączyłem go. Sprawa na pewien czas zniknęła. Teraz korzystania z laptopa przy podłączonym zasilaczu jest właściwie niemożliwe.

Co zrobiłem żeby problem rozwiązać (niestety bez rezultatu):
    - Zaktualizowałem BIOS do najnowszego ze strony producetna
    - Przeinstalowałem system 2 krotnie
    - Sprawdziłem działanie na innych zasilaczach
    - Przemierzyłem oryginalny zasilacz (podaje prawidłowe napięcie)
    - Otwarłem obudowę, przeczyściłem podzespoły i sprawdziłem przewody zasilające pod kątem ew, przerwań i zwarć

Co to może być? Wyłączenie jednego rdzenia procesora zdaje się przedłużyć nieco czas działania na podłączonym zasilaniu, jednak i tak w końcu się wyłączy...
    Ciekawostką jest to, że gdy pozostawię komputer w menu BIOS to się nie restartuje. Restarty dokonują się dopiero w systemie lub w jego loaderze.

Krótko: Pomocy...
  • Helpful post
    yogi009
    Level 43  
    Sprawdź poziom napięcia w okolicy wejścia na płycie głównej, być może masz jakiś "pik" w dół (może być krótki), od tego bym zaczął.
    Resist_34
    Level 25  
    Poszukaj informacji o kondensatorze NEC/TOKIN - jeśli taki jest na płycie, to zapewne jego "robota"
    mario_markr
    Level 2  
    mam identyczny problem w moim A300 czyli restarty z zasilaczem, bez zasilacza na baterii wszytko działa dobrze. W trybie awaryjnym z zasilaczem się nie restartuje. Czy aby na pewno to NEC?
    mario_markr
    Level 2  
    tak to był kondensator nec po wymianie wszystko działa.