Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite A300 - Ciągłe restarty przy podłączonym zasilaczu

Marianbak 26 Lut 2013 16:21 3081 6
  • #1 26 Lut 2013 16:21
    Marianbak
    Poziom 2  

Witam,

Rzadko się tutaj udzielam, ale teraz mam ewidentny problem i potrzebuję skorzystać z waszej wiedzy i porady. Posiadam laptopa firmy Toshiba, model A300 (dokładnie A300-1ED). Ze sprzętu byłem bardzo zadowolony, mimo, że z firmą Toshiba miałem już kilka nieprzyjemnych sytuacji (Smartphone TG-01, wyjątkowo nieudana konstrukcja).

Jakiś czas temu pojawił się problem. Komputer po podłączeniu go do zewnętrznego zasilania wykonuje ciągłe restarty lub się zawiesza. Jeśli laptop działa na baterii z odłączonym zasilaniem to wszystko jest ok. Problem zaczął się jakiś czas temu podczas korzystania z zewnętrznego Tunera TV pod USB. Wówczas zaczęły się pojawiać pierwsze restarty, a obraz z tunera zaczął śnieżyć lub/i przerywać. Uznałem, że to wina tunera i odłączyłem go. Sprawa na pewien czas zniknęła. Teraz korzystania z laptopa przy podłączonym zasilaczu jest właściwie niemożliwe.

Co zrobiłem żeby problem rozwiązać (niestety bez rezultatu):
    - Zaktualizowałem BIOS do najnowszego ze strony producetna
    - Przeinstalowałem system 2 krotnie
    - Sprawdziłem działanie na innych zasilaczach
    - Przemierzyłem oryginalny zasilacz (podaje prawidłowe napięcie)
    - Otwarłem obudowę, przeczyściłem podzespoły i sprawdziłem przewody zasilające pod kątem ew, przerwań i zwarć

Co to może być? Wyłączenie jednego rdzenia procesora zdaje się przedłużyć nieco czas działania na podłączonym zasilaniu, jednak i tak w końcu się wyłączy...
    Ciekawostką jest to, że gdy pozostawię komputer w menu BIOS to się nie restartuje. Restarty dokonują się dopiero w systemie lub w jego loaderze.

Krótko: Pomocy...

0 6
  • Pomocny post
    #2 26 Lut 2013 16:25
    yogi009
    Poziom 42  

Sprawdź poziom napięcia w okolicy wejścia na płycie głównej, być może masz jakiś "pik" w dół (może być krótki), od tego bym zaczął.

0
  • #3 26 Lut 2013 17:12
    Resist_34
    Poziom 22  

Poszukaj informacji o kondensatorze NEC/TOKIN - jeśli taki jest na płycie, to zapewne jego "robota"

0
  • #4 26 Lut 2013 17:45
    boro1234567
    Spec od komputerów

Wymiana NEC/TOKIN rozwiąże twój problem.

1
  • #5 26 Lut 2013 17:58
    yogi009
    Poziom 42  

Jeśli to faktycznie ten kondensator, możesz tam wlutować kilka kondensatorów tantalowych, tak aby ich łączna pojemność była wyższa, niż 1000uF (1200uF).

0
  • #6 27 Lut 2013 22:50
    mario_markr
    Poziom 2  

mam identyczny problem w moim A300 czyli restarty z zasilaczem, bez zasilacza na baterii wszytko działa dobrze. W trybie awaryjnym z zasilaczem się nie restartuje. Czy aby na pewno to NEC?

0
  • #7 21 Mar 2013 11:02
    mario_markr
    Poziom 2  

tak to był kondensator nec po wymianie wszystko działa.

0