Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

skuter kinroad mikron 2t gaśnie przy prędkości 50kmh po około 4 km

26 Feb 2013 18:36 2337 3
  • Level 8  
    :| :cry: :| :| Mam taki problem z moim skuterem kinroadem 2 suwowym.Skuterek zabrzeczy i gaśnie przy prędkości 50kmh po przejechaniu około 4km i potem zapali po jakiś 5-10 minutach i można jechać dalej ale z prędkością 30-40kmh bo jakby się jechało to znów by zgasł po około 100 metrach.Po kilku godzinach odpoczynku znów jest tak samo. podejrzewam że wada jest puchnięcie tłoka ale nie jestem pewny , dlatego proszę jakiegoś mechanika albo kogoś kto się na tym zna o pomoc. Aha i jeszcze dodam że skuter był kupiony 5 lat temu zatarty i mechanik go naprawił od tego czasu przejechałem 1000km ale z prędkością 30,40 kmh ale teraz zacząłem jeździć szybciej i od tego czasu dowiedziałem się o tej wadzie.Proszę o pomoc..
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 35  
    Pewnie mechanik założył tłok z wiadomej produkcji. Takie przypadki będziesz miał, gdy zbliżysz się do max. prędkości. Sprawdź, czy nie jest uszkodzony wentylator oraz osłona wentylatora pod kątem braku elementów, wygięć itp. nieszczelności, co ma wpływ na przegrzewanie się silnika. Zalecałbym dodawać nieco więcej oleju do benzyny, wyregulować gaźnik oraz stosować zalecaną przez producenta świecę.
  • Level 8  
    Olej to on sobie sam miesza bo ma do niego dodatkowy zbiorniczek ale co do wentylatora to sprawdzę
  • Level 35  
    Mam 2 skutery z silnikami dwusuwowymi i orientuję się, że mają automatyczne dozowniki oleju. Chciałbym dodać, że urządzenie to nie jest 100% pewnikiem, zresztą jak każde urządzenie mechaniczne, iż w odpowiednim czasie poda właściwą porcję oleju. Znam takich, którzy po przykrych zdarzeniach (zatarciu silnika) dodają do zbiornika z paliwem nieco oleju, aby mieć pewność, że w razie awarii pompki oleju, czy też niedrożności rurki olejowej ustrzec się przed uszkodzeniem silnika. Ja dodałbym oleju do paliwa tj. na pewno tuż po remoncie silnika i jeździłbym z ok. 200 km ostrożnie.