Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hormann het/s24-868-bs - Uszkodzony odbiornik

26 Lut 2013 19:01 2268 5
  • Poziom 31  
    Podczas instalacji kabelek "dotknął" nie tam gdzie trzeba. Wypalona dziurka na elemencie w obudowie SOT23 pomiędzy DIP-switch a złączem. Na początku jest A7 dalej "dziurka"...Niestety możliwości jest kilka http://www.s-manuals.com/ru/smd/a7 . Może ktoś z kolegów jest zorientowany co tam wstawić. Najbardziej pasuje mi to http://www.s-manuals.com/pdf/datasheet/b/a/bav99_zowie.pdf Pozdrawiam i dziękuję.
  • Poziom 31  
    Na płytce był jeszcze jeden taki uszkodzony element z nieco mniejsza dziurką. Jest to A7W. Dało mi to pewność, że były to w sumie cztery diody BAV99 stanowiące mostek prostowniczy. Po wymianie odbiornik pobiera 30mA przy 24V. Po montażu okaże się czy nic więcej nie ucierpiało. Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Co masz na myśli pisząc odbiornik , ja rozumiem radiolinia , sprawdz czy automat działa z przełącznika dzwonkowego jeżeli tak to wystarczy założyć nową radiolinie z pilotami to koszt 110zł z dwoma pilotami
  • Poziom 31  
    Dokładnie chodzi o radiolinię. Robiłem przysługę koledze który to montuje i to jemu sie przytrafiło to nieszczęscie. A oryginalny odbiornik Hormanna to niestety dwa razy tyle ile piszesz.

Dodano po 1 [minuty]:

A elementy do naprawy to koszt oranżady.
  • Poziom 11  
    Napisz mi jaki to hormann model czyżby taki jak na zdjęciu??
    zerknij na aukcjie login mobarson
    Stare piloty możesz sprzedac bo są drogie tą uszkodzoną radiolinie też .Przy nowych pilotach masz zasięg prawie 2x większy

Ogłoszenia w dziale- zasady wklejania zdjęć.
    [Akrzy]
  • Poziom 31  
    Nie mam teraz do tego dostępu. Typ podałem wujek google powinien poradzić. Ja miałem tylko odbiornik podejrzewam, że występuje przy różnych typach napędów. Ale już wspomniałem napędami jako tako się nie zajmuje. Sporadycznie zdarza mi się serwisować elektronikę do nich. Pozdrawiam.