Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel astra F 1.6 8V \'96r - Świecąca kontrolka oleju na zimno

26 Lut 2013 20:00 2814 4
  • Poziom 2  
    Witam forumowiczów,
    Od niedawna pojawił się problem jak w temacie.
    Po uruchomieniu auta na zimno nie gaśnie kontrolka oleju po ok 15 minutach jazdy i wyłączeniu i ponownym odpaleniu auta kontrolka gaśnie i wszystko działa prawidłowo.
    Czasem działa prawidłowo również na zimno.
    Czujnik ciśnienia oleju wymieniany ok 13 mies temu, wraz z olejem i filtrem.
    Wolałbym wykonać niezbędne naprawy przed wymianą oleju i filtra aby nie robić t tego jeszcze raz.
    Przy wymianie czujnika mierzone było ciśnienie i na biegu jałowym wahało się 1,8-2 bar ale to było rok temu.
    Wyjęcie wtyczki z czujnika powoduje zgaśnięcie kontrolki więc problemy elektryczne poza czujnikiem można wykluczyć.

Czekam na propozycje co pada.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 11  
    Na starym czujniku było tak samo? A jakby tak stary na próbę? Dziwnie, bo u mnie w omedze po odłączeniu przewodu od czujnika to się kontrolka świeci...
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 2  
    Czujnik był wymieniany bo kontrolka mrugała ale dopiero po wymianie okazało się, że przewód się przetarł i zwierał do masy.
    Dlatego też teraz ten problem został sprawdzony jako pierwszy.
    Starego czujnika niestety brak.
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Radziłbym jeszcze raz sprawdzić ciśnienie oleju. W ciągu 13 miesięcy mogło się wiele zdarzyć.
  • Poziom 2  
    Witam, nie miałem wcześniej czasu ale napisze co było.

W związku z brakiem możliwości kontroli ciśnienia manometrem wymieniłem czujnik ciśnienia oleju.
    Problem znikł. Wszystko śmiga już od prawie 2 mies.
    Uszkodzony czujnik ciśnienia sprawdzałem powietrzem pod ciśnieniem i nie reagował nawet na ciśnienie 6 bar.

Pozdrawiam