Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ModelSim Altera - sygnały typu state type

26 Lut 2013 20:24 1260 1
  • Poziom 2  
    Hej,

Jestem nowym użytkownikiem forum. Mam pewien problem i mam nadzieję, że ktoś z forumowiczów będzie w stanie mi pomóc.

Problem polega na tym, że napisałem pewien automat stanów w języku VHDL, następnie napisałem również testbench w celu sprawdzenia poprawności jego działania. W Quartus II używam polecenia Tools -> Run EDA Simulation Tool -> EDA RTL Simulation, po czym uruchamia się ModelSim Altera. W oknie Wave widzę przebiegi wszystkich sygnałów wejściowych i wyjściowych, ale chciałbym również widzieć jak zmieniają się moje sygnały typu state type. Wiem jak je dodać do okna Wave ale niestety w panelu wartości tych sygnałów wyświetla się wartość "-no data-" . I tu pojawia się moje pytanie, co muszę zrobić aby móc obserwować przebiegi również tych sygnałów.
    Dodam że sygnału te są zadeklarowane w pliku automat.vhd i tam też jest opisany cały mechanizm działania automatu. Natomiast plik automat_tb.vhd jest klasycznym plikiem testbench w którym znajduje się mapowanie portów i procesy generujące sygnał zegarowy, reset itp. Prośba o pomoc lub poradę.

Dzięki
    Pozdrawiam
    luk_m5
  • PCBway
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    po dodaniu sygnalow na konsoli napisz: restart -f
    a potem: run 10us

j.a