Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobre kolumny stereo do 1000zł

Amplituner1010 26 Lut 2013 20:48 20913 29
  • #1 26 Lut 2013 20:48
    Amplituner1010
    Poziom 8  

Witam, potrzebuję rady odnośnie kolumn. Mam pokój ok ~12m^2. Chciałbym nabyć nowe/ używane kolumny do 1000zł. Posiadałem kolumny firmy Tonsil ( space86, mazurek110, alton 110) i chciałbym przejść na coś nowszego - lepszego.
    Prosiłbym o propozycje firm, bądź recenzje całych konretnych kolumn. Może ktoś ostatnio jakieś nabył i podzieliłby się swoim zdaniem. Słuchałem KOLUMNY PODŁOGOWE QUADRAL QUINTAS 5000 - powiem tak, jakość zdecydowanie na plus, głośnością odpowiednio choć mogło by być głośniej. Wysokie, średnie tony elegancko, bass w porównaniu do moich 30cm w Alton 110 lepszy.
    Lepiej mi kupić dobre kolumny jakością + sub. Czy może znajdę kolumny z dużym basem, tak by drzwi czasem poszalały do tej ceny z dobrą jakością dźwięku?

P.S
    Posiadam wzmacniacz Pioneer a676.

0 29
  • #2 27 Lut 2013 19:07
    Amplituner1010
    Poziom 8  

Czytałem opinie kolumn Jamo S 606 są dobre. Wyglądem , wymiarami mi odpowiadają. Nie mam możliwości ich odsłuchu. Miały by po 12cm luzu z każdego boku ( w tyle nawet z 30cm ) także nie stały by konkretnie przy meblach. Ktoś porównywał może te kolumny z innymi ?
    Moc (W, długo / krótkoterminowa): 130 / 210 .Mój wzmak ma 100W przy 6ohm także na razie wymiana niepotrzebna. Dodam ,że kolumny będą mi służyły przede wszystkim do słuchania muzyki : pop , hip-hop , czasami coś z metalu / rocka , coś klubowego.

1
  • #3 27 Lut 2013 23:49
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Cena jest określeniem wyboru. I w tej klasie cenowej zagrają Jamo bardzo dobrze.

2
  • #4 03 Mar 2013 20:14
    Amplituner1010
    Poziom 8  

A czy nie będą za duże jak na takie pomieszczenie ? Odległości od ścian i szafek nie są zbyt małe ? Może lepiej wybrać coś z przednim br ?

-1
  • #6 08 Mar 2013 23:42
    Amplituner1010
    Poziom 8  

Słyszałem o tej firmie INFINITY chwalą ją sobie. Wiem ,że kolumny mają grać a nie wyglądać , ale szukam czegoś bardziej nowoczesnego. Proponowane są mi także kolumny TAGA HARMONY TAV-806F.

0
  • #7 09 Mar 2013 01:58
    Pablo1964
    Moderator

To wiele klas poniżej Infinity. Ale dają się słuchać.

0
  • #8 29 Mar 2013 17:15
    Amplituner1010
    Poziom 8  

A co byście powiedzieli o kolumnach b&w 601 bądź 602 ?

0
  • #9 30 Mar 2013 00:31
    indianin11
    Poziom 21  

Proponuję Jamo, ale model s 506. W stereo spisują się zdecydowanie lepiej od 606 (lepiej ukierunkowany bas). Poza tym 12 cm wolnej przestrzeni z boku to o wiele za mało (może być problem z dudnieniem basu). Miałem te kolumny(506) podpięte pod Denon pma 560 i potrafiły nieźle namieszać.

0
  • #10 30 Mar 2013 09:18
    Excalibue
    Poziom 17  

B&W 601 czy 602 będą sporo lepsza opcja niż jamo, musisz mieć jednak na uwadze to że reprodukcja basu będzie szczupłejsza niż w altonach i to może Ci się nie spodobać. Z drugiej strony na pewno po paru dniach z B&W odkryjesz, że muzyka to nie tylko przeważający bas na którym teraz się skupiasz, bo reszta pasma jest niestety mało interesująca w altonach. Wtedy spojrzysz nieco inaczej na muzykę.
    Tylko do B&W trzeba ostrożnie dobrać resztę sprzętu towarzyszącego, bo mogą mocno zniechęcić, no i nie wiem czy kupisz je za 1000zł nowe..

0
  • #11 30 Mar 2013 22:45
    Amplituner1010
    Poziom 8  

Nowych na pewno nie kupię jedynie używane. Posiadam wzmacniacz Pioneer a676 , nie zależy mi już tak na basie , drażnią mnie altony. Dlatego rozmyślam nad nowymi kolumnami. Chciałbym by zagrały głośno i przyjemnie w odsłuchu. Zawsze mogę dokupić subwoofer i po dudnić.

0
  • #12 03 Kwi 2013 17:27
    balik211
    Poziom 10  

A może cos z STX-a? Do takiego pomieszczenia raczej monitory. Moja propozycja to MX-140.
    Robiąc klona powinieneś zmieścić się w swojej kwocie, oczywiście jeżeli masz smykałkę do majsterkowania.

0
  • #13 03 Kwi 2013 22:08
    rozek14
    Poziom 11  

Widziałem ostatnio nowe tonsil premium na allegro.

0
  • #14 04 Kwi 2013 20:04
    Amplituner1010
    Poziom 8  

Powiem tak zostawię sobie Altony 110 mam do nich sentyment. Do nich chcę monitory , które zagrają czystko , głośno i z przyjemnym bassem. Służyły by one tylko do słuchania muzyki a raczej delektowania sie muzyką. Altonki na jakieś imprezki. Ostatnio chwalą STX w stosunku cena/jakość. Nie powiem ,że kolumienki mi się nie podobają. Ich cena przewyższa mój budżet ,ale na pewno będą brane pod uwagę. Nie chcę żadnych kolumn Tonsil jak na razie.

Tylko zastanawiam się czy wziąć monitory czy kolumny podłogowe. Pragnę miłych dźwięków , wysokich tonów ,które nie będą kuły w uszy, przyjemnych średnich a do tego głębokiego bassu. W moim pokoju będzie remont i będzie wyglądał ( poglądowo , mniej wiecej tak ja na załączonym zdjeciu).
    Dobre kolumny stereo do 1000zł Pokój ma ~10-11mkw.

1
  • #15 04 Kwi 2013 20:48
    balik211
    Poziom 10  

Przy takich rozmiarach pokoju tylko i wyłącznie monitory.

0
  • #16 04 Kwi 2013 22:06
    Amplituner1010
    Poziom 8  

Czy monitory zapewnią mi podobną głośność jak altony 110 ? Nie mam możliwości odsłuchu jakiś lepszych monitorów. Słuchałem jedynie kolumn stereo Sony ( od starej wieżyczki , głośniki nisko 13cm. ) i nie grały najgłośniej. Również QUINTAS 5000 SURROUND mnie nie zadowoliły inną sprawą jest ich brzmienie. Na co mam patrzeć przy wyborze / dobieraniu monitorów ? Czułość w decybelach jeśli chodzi o głośność ? Wydaje mi się to mylne ,ponieważ moje altony 110 mają 92db ,a np. QUINTAS 5000 FRONT 89db- grają głośniej.

0
  • #17 08 Kwi 2013 20:11
    petrus
    Poziom 24  

Cechą monitorów jest brak niskiego basu, głośno średnicą i wysokimi tonami mogą jednak zagrać jak większe.

0
  • #18 12 Maj 2013 17:24
    Amplituner1010
    Poziom 8  

A Gdybym zakupił tak STX 360n ?

0
  • #19 12 Maj 2013 18:39
    Pablo1964
    Moderator

To najgorsza z propozycji, jakie padły w tym wątku.

1
  • #21 15 Maj 2013 18:04
    Amplituner1010
    Poziom 8  

Dobrze STX f360n totalnie odpadają , dzisiaj pozbyłem się wielu mebli z pokoju i odkryłem , że moje Tonsil Alton 110 mają nawet zbyt dużo bassu jak na ten pokój. Po prostu potrzebowały więcej przestrzeni i lepszego ustawienia. Kolumny podstawkowe odpadają. Interesują mnie jedynie podłogowe. Preferowałbym nowe kolumny do 1000zł, ale używanymi kilku letnymi w bdb stanie też się zadowolę. Kolumny podane przez użytkownika wyżej są ok , jednak B&W mają jakieś rysy na zawieszeniu , więc przewiduję ,że będą do wymiany za jakiś czas. Infinity są jak najbardziej ok , pasują mi i wymiarowo i wyglądem. Tylko jest w nich tylni bass reflex, nie było by problemu w pokoju 10-11mkw ? Nie ustawię ich po pół metra od ścian.

0
  • #22 22 Maj 2013 08:22
    freeland
    Poziom 11  

Do tego metrażu i rozstawu mebli kolumny z BR z tyłu odpadają...

Do tego metrażu jednak monitory. I nie jest prawdą iż monitory nie mogą dać mięsistego nisko schodzącego basu. Jak najbardziej mogą.

Natomiast proponowanie do takiego metrażu kolumn z niskotonowymi 2 x 20 cm. to już mocne nieporozumienie...

Ponieważ możesz mieć pod górkę z akustyką pokoju. Kupuj tylko z możliwością zwrotu.
    Nie kupuj w ciemno, na podstawie opinii innych. Co u jednego zagra pięknie, u Ciebie może wywołać krew z uszu.

0
  • #23 28 Maj 2013 13:51
    Amplituner1010
    Poziom 8  

Powiem szczerze podobają mi się te infinity reference 61 mkII. Jeżelibym je zakupił to miały by trochę luzu ( tak po 20cm z każdej strony). Aktualnie mam 30cm basowe głośniki i nie jest źle w tym pokoju. Audiofilem nie jestem, lubię przy głośniejszym odsłuchu poczuć bass. Muzyka jakiej słucham to : rap , trochę rocka , reggae czasem coś klubowego. Jeden z właścicieli tych kolumn - ma je w pokoju 20mkw i ma je właśnie 20cm od ścian i nie narzeka. Chyba się nie zawiodę jeżeli bym je wziął - gorzej od Alton 110 raczej nie zagrają ? Monitory odpadają totalnie. Wiem ,że do takiego pokoju tylko i wyłącznie monitory. Jestem młody może i głupi - lubię duże kolumny i takich będę szukał. Kolumny będą grały na zmianę raz w pokoju ~10mkw a raz w ~18mkw. Rozważam też TAGA HARMONY TAV 606v3 i Quadral QUINTAS 505( są nowe i mieszczą się w moim budżecie). Z tych trzech wymienionych kolumn , które zagrają najlepiej ( nie patrząc na pokój ) ? Taga i Quadral są dość nowe a Infinity mają już ponad 10lat.

0
  • #24 28 Maj 2013 14:31
    Przemmeekk
    Poziom 18  

Ale jak chcesz wsadzić do tego pokoiku takie kolumny. Przecież to w ogóle tam nie zagra. W grę wchodzą tylko monitory

0
  • #25 28 Maj 2013 15:08
    Amplituner1010
    Poziom 8  

Nie jestem przekonany do monitorów. Znajdą się jakieś głośne i z przyzwoitym bassem , bym nie musiał dokupywać subwoofera ? W weekend przejadę się do sklepów audio i przesłucham jakieś monitory , może się zdziwię i zmienię zdanie.
    Z monitorów jedyne jakie mi wpadły w oko to : Dali Zensor 1 , b&w 601 , b&w 602, Indiana Line Tesi 240, MONITOR AUDIO MR2.

0
  • #26 28 Maj 2013 15:36
    freeland
    Poziom 11  

Kolumny nowe to nowe. Używane.
    Hmmm mogły grać i w klubie u Turka po 16 godzin. Mogą być nieoryginalne albo głośniki, albo zwrotnice. Albo regenerowane głośniki...
    A jak z Allegro to już w ogóle loteria........
    Także używki to trzeba znać oryginały (ale od czego google) i najlepiej odbierać osobiście...

I jak przedmówca napisał wsadzisz tam super podłogowe za 250 tys. zł i nie zagrają - bo nie mogą i będziesz miał żal za złą poradę...
    Dalej ta sama kolumna zagra inaczej ze wzmacniaczem X a całkiem inaczej z Y.
    Także nie ma czegoś takiego jak najlepsza kolumna....

0
  • #27 28 Maj 2013 19:19
    Przemmeekk
    Poziom 18  

Amplituner1010 napisał:
    Nie jestem przekonany do monitorów. Znajdą się jakieś głośne i z przyzwoitym bassem , bym nie musiał dokupywać subwoofera ? W weekend przejadę się do sklepów audio i przesłucham jakieś monitory , może się zdziwię i zmienię zdanie.
    Z monitorów jedyne jakie mi wpadły w oko to : Dali Zensor 1 , b&w 601 , b&w 602, Indiana Line Tesi 240, MONITOR AUDIO MR2.

Ja również nie wybrałbym nigdy monitorów, choćby były z najwyższej półki. Musze mieć głośno i dużo basu, który czuć na ciele. Problem w tym, że nie uzyskasz tego w Twoim pokoju. Po prostu nie uzyskasz niskiego basu, a dudnienie...

0
  • #28 28 Maj 2013 20:32
    Amplituner1010
    Poziom 8  

Szukam kolumn ,które zagrają lepiej niż ALTON 110 w tym pokoju. Aktualnie tonsile grają dla mnie okej , choć są stanowczo za duże do takiego pokoju ( a chcę wstawić kolumny mniejsze od nich). Powiem jeszcze ,że w pokoju ~16-18mkw grają beznadziejnie a w moim pokoju dość przyzwoicie. Basu jest sporo, tego niskiego prawda jest mało - praktycznie zero ( ale one nie schodzą nisko). Do nikogo nie będę miał żalu o złą poradę. Sam podejmuję decyzję i tylko do siebie będę mógł mieć pretensje. Jednak wasze drobne rady pomogą mną nakierować na lepszy wybór.

A czy warto kupić monitory z przyzwoitym basem ( muszą być dość głośne, w tym pokoju ) i do niego jakiś subwoofer ? Czy lepiej nie ładować tu subwoofera ? ( nie chcę pogromu w pokoju , tylko chce by dźwięk z monitorów uzupełniał się z subem)

Dodam ,że sygnał jest z kompa na razie ze zintegrowanej karty dźwiękowej , także naprawdę dużo nie wymagam od dźwięku. Nie są dla mnie aż tak ważne szczegóły w muzyce. Kiedyś miałem Creative P5800 i po kupnie alton 110 byłem wniebowzięty. Także myślę ,że zmiana kolumn z altonów na nieco droższe i nowsze mnie nie zawiedzie pod żadnym względem.

Dzisiaj przyniosłem do swojego pokoju od kumpla kolumny Quadral 404 ( z zestawu Quintas 5000 ) - grają nieco głośniej niż altony , mają minimalnie mniej basu ( ale optymalnie) góra i średnica o niebo lepsze. Dźwięk przyjemniejszy i czystszy. Lecz nie zachwyciły mnie ( a powiem ,że w jego pokoju ~18mkw grają świetnie , a bass w przejściu miażdży)

0
  • #29 29 Maj 2013 10:36
    petrus
    Poziom 24  

Ale napisz coś więcej o tym, co w nich nie do końca zachwycało.
    Jednak jak mają być nowe podłogówki do tysiąca to nie będzie lepiej. Wszystko gra dość podobnie, niemal na jedno kopyto. Monitory z kolei kupisz już bardzo fajne, ale na moc i emocjonujący bas nie licz, tak samo nie licz że dobry bas uzupełnisz z byle jakiego, taniego subwoofera.

0
  • #30 07 Cze 2013 14:30
    Amplituner1010
    Poziom 8  

Byłem na odsłuchu Taga Harmony TAV 606 - jak dla mnie grały w porządku, byłbym skłonny wymienić je za swoje altony. Góra nie męczyła, średnie tony ok, bassu troszkę mniej , ale optymalnie. Jednak po remoncie o dziwo , moje Tonsile się mieszczą i jak na razie odkładam kupno nowych kolumn. Stwierdzam ,że lepiej będzie mi dozbierać kaski i kupić coś konkretnego w przyszłości. Dziękuję wszystkim za pomoc, temat można zamknąć.

0