Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop HP G600 - matryca mignie po włączeniu i laptop sie wyłącza

26 Lut 2013 20:49 2559 13
  • Poziom 7  
    Witam
    Problem wygląda następująco:
    Po włączeniu laptopa matryca mignie i laptop się wyłącza.
    Po odpięciu matrycy laptop normalnie się uruchamia(sprawdzone na monitorze zewnętrznym)

Co może być przyczyną takiego zachowania?
  • Poziom 38  
    Usterka invertera czy pod światło na matrycy coś widać (coś wyświetlane ale bez podświetlania matrycy ?)
  • Poziom 33  
    Jeżeli fizycznie odpinasz matrycę i podłączasz pod monitor zewnętrzny i wszystko działa, obstawiał bym że na 95% taśma która łączy płytę z matrycą jest uszkodzona w dodatku robi zwarcie i dlatego te restarty.
  • Poziom 7  
    Epox napisał:
    Usterka invertera czy pod światło na matrycy coś widać (coś wyświetlane ale bez podświetlania matrycy ?)

Nic nie widać bo się wyłącza

Dodano po 1 [minuty]:

Argennto_1 napisał:
    Jeżeli fizycznie odpinasz matrycę i podłączasz pod monitor zewnętrzny i wszystko działa, obstawiał bym że na 95% taśma która łączy płytę z matrycą jest uszkodzona w dodatku robi zwarcie i dlatego te restarty.

Czyli kupić samą taśme czy od razu z inwerterem
  • Spec od komputerów
    marcin0102 napisał:
    Witam
    Problem wygląda następująco:
    Po włączeniu laptopa matryca mignie i laptop się wyłącza.
    Po odpięciu matrycy laptop normalnie się uruchamia(sprawdzone na monitorze zewnętrznym)

Jakie pomiary wykonałeś?
    Sprawdziłeś taśmę?
    Zmierzyłeś napięcia na złączu inwertera?
    Podstawiłeś inną świetlówkę?
  • Poziom 7  
    boro1234567 napisał:

Jakie pomiary wykonałeś?
    Sprawdziłeś taśmę?
    Zmierzyłeś napięcia na złączu inwertera?
    Podstawiłeś inną świetlówkę?

Za kilka powinienem mieć drugiego takiego lapka to potestuje.
    Narazie żadnych pomiarów nie zrobiłem czekam na drugiego.Po testach napisze co i jak .
  • Poziom 7  
    A wiec tak
    Podmieniłem taśmę i inwerter na sprawny i laptop się uruchamia ale nadal brak obrazu jest zupełnie czarny obraz.Co mogę jeszcze zrobić.
  • Poziom 16  
    Sprawdź teraz czy coś widać na matrycy pomimo braku podświetlenia.
  • Poziom 7  
    tb777 napisał:
    Sprawdź teraz czy coś widać na matrycy pomimo braku podświetlenia.

Ustaliłem że podświetlenie jest spalone.Przełożyłem matryce do sprawnego podświetlenia i na matrycy same paski więc chyba już się nie da z tym nic zrobić.

Teraz druga sprawa:
    Mam inna taką matryce na której jest widoczny cienki pasek po całej szerokości.Jak się poruszy matrycą to znika ale na chwile.Czy to są juz wypalone piksele?
  • Poziom 13  
    to jest uszkodzona matryca i nic z tym nie zrobisz
  • Spec od komputerów
    marcin0102 napisał:

Mam inna taką matryce na której jest widoczny cienki pasek po całej szerokości.Jak się poruszy matrycą to znika ale na chwile.Czy to są juz wypalone piksele?

To nie są wypalone piksele lecz uszkodzone połączenia taśmy ze szkłem.
    Nie z tym nie zrobisz.
  • Poziom 16  
    marcin0102 napisał:

Ustaliłem że podświetlenie jest spalone.Przełożyłem matryce do sprawnego podświetlenia i na matrycy same paski więc chyba już się nie da z tym nic zrobić.

Niekoniecznie - matryca może być sprawna tylko np. przełożyłeś ją tam gdzie nie będzie działać poprawnie. Skoro ustaliłeś, że masz niesprawne podświetlenie to zajmij się w pierwszej kolejności tym. Zacznij od pomiaru napięć na złączu inwertera i podaj je.
  • Poziom 13  
    [quote="tb777"]
    marcin0102 napisał:

Niekoniecznie - matryca może być sprawna tylko np. przełożyłeś ją tam gdzie nie będzie działać poprawnie. Skoro ustaliłeś, że masz niesprawne podświetlenie to zajmij się w pierwszej kolejności tym. Zacznij od pomiaru napięć na złączu inwertera i podaj je.

Kolego nawet jak w miejsce 17" podepniesz matrycę 15,4" będzie poprawny obraz. Sprawdzałem tak kilka laptopów i nie było problemu.

Teraz do autora tematu. Jak mam rozumieć że przełożyłeś do sprawnego podświetlenia, wstawiłeś matryce do sprawnego laptopa? Podepnij tę matrycę z pasem i zobacz czy będziesz miał podświetlenie. Jeśli nie to pomiar napięć na inwerterze.
  • Poziom 16  
    dikbud napisał:

Kolego nawet jak w miejsce 17" podepniesz matrycę 15,4" będzie poprawny obraz. Sprawdzałem tak kilka laptopów i nie było problemu.

To jak kolega nie widział w drugą stronę (źle działającej ale dobrej matrycy) to kolega jeszcze nie wszystko widział na tych kilku laptopach. Ale rozumiem, że kolega zna na 100% diagnozę w tym wypadku. Pozdrawiam.