Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ELEMIS 1611 STP PISZCZY UMARŁ ?

konius 17 Lut 2005 20:46 873 7
  • #1 17 Lut 2005 20:46
    konius
    Poziom 2  

KOLEDZY PROSZE O POMOC PO WŁĄCZENIU NIE ZAPALA LAMPKA CZERWONA -ZIELONA

MYŚLAŁEM ZE TO PRZETWORNICA ALEE TDA .4605 DOBRY !
    BUZ 90 - DOBRY ... BU508 DOBRY ! SPRAWDZAŁEM NA INNYCH CZESCIACH TO SAMO CIEMNO I PIP PIP PIP POPISKUJE PO ODŁĄCZENIU WTYCZKI OD CEWEK ODCHYLENIA ZAPALA LAMPKA REAGUJE PILOT ALE DALEJ CIEMNO <NIE PISZCZY >

MYSLAŁEM ZE KONDZIE SUCHE ALE JAK TO SPRAWDZIĆ ? I KTÓRE WSZYSTKIE ? MIERNIKIEM NIE MAJA ZWARC ŁADUJĄ SIE I ROZŁADOWUJĄ
    PROSZE ŻYCZLIWYCH O POMOC AMATOROWI

0 7
  • Pomocny post
    #2 17 Lut 2005 21:07
    kleki
    Poziom 28  

Zbadaj najpierw HOT-a linii (klucz mocy) na zwarcie. Jak nie, to sprawdź obecność napięć na wyjściu zasilacza w chwili jego włączania.
    pozdro

0
  • #3 17 Lut 2005 21:49
    konius
    Poziom 2  

dzięki lecz czy moge wiedzieć jak Zbadac HOT-a linii i gd zie szukac jak i wogóle <troche wiem zle zamało zeby dac rade bez pomocy a na zasilaczu chyba nie ma napiecia

Dodano po 16 [minuty]:

czy klucz to BU508 to tam nie ma napiecia czytałem inne posty o żarówkce 60W (kolektor-emiter)i zrobiłem to i nie świeci TO JUZ NIC NIE ROZUMIEM

0
  • Pomocny post
    #4 18 Lut 2005 07:04
    kleki
    Poziom 28  

Wylutuj bu508, zamiast niego wstaw żarówkę. Jak zaświeci, to zasilacz jest na 90% O.K. Sprawdź, czy BU... nie jest czasem przebity. Może być też przebity kondensator powrotu (kilka nano/ponad 1000V kolektor-emiter). Jak żarówka świeci, a BU508 jest całe, to albo zła wartość napięcia zasilającego, albo pobity trafopowielacz.
    pozdro

0
  • #5 18 Lut 2005 15:55
    konius
    Poziom 2  

żarówka nie świeci CO DALEJ HELP!

0
  • Pomocny post
    #6 18 Lut 2005 21:15
    kleki
    Poziom 28  

Rób zasilacz. Badaj napięcia wyjściowe, elementy. Skąd wiesz, że TDA w zasilaczu jest dobre? Teraz nie ma reguły, ale zasilacz nie jest aż tak duży, więc nawet zbadaj każdy element - popołudnie pracy i znajdziesz
    pozdro

0
  • #7 18 Lut 2005 21:51
    konius
    Poziom 2  

dzieki biore i szukam a tda wsadziłem nowy i stale tam pip pip pip

0
  • Pomocny post
    #8 19 Lut 2005 06:13
    kleki
    Poziom 28  

Przetwornica próbkuje, dlatego piszczy. Gdzieś jest zwarcie. Przyczyny możesz też szukać w samym zasilaczu (np. pętla do badania obciążenia, lub feedback kontroli Uwy).
    pozdro

0