Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka BOSCH WFB 1604 wywala bezpieczniki w mieszkaniu.

26 Lut 2013 21:55 5058 5
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam zamiar zabrać się za naprawę w/w pralki, gdzieś ma zwarcie po włączeniu przycisku start.
    Odłączyłem podzespoły :
    silnik i jego elektronikę , grzałkę , czujnik poziomu wody
    Wizualnie sprawdziłem okablowanie , został mi tylko programator, dalej wybija bezpieczniki.
    Czy ktoś miał podobną awarię w tego typu pralce?
    Na schemat tej pralki raczej nie ma co liczyć , to pomogło by mi w lokalizacji toru prądowego instalacji .
  • Poziom 37  
    Została jeszcze blokada w drzwiczkach.
  • Poziom 9  
    Blokada też jest odłączona .
    Chyba będę zabierał się za programator - odłączenie jego zasilania , a następnie sprawdzenie przejść między stykami .
  • Poziom 15  
    Sprawdż Filtr przeciw zakłóceniowy (jest na samym początku zasilania)ewentualnie elektro pompkę (wylewającą wodę).Nie wiem jak jest w tym typie pralki ale spotkałem się z tym że faza była cały czas na podzespołach a sterowanie było zerem

Dodano po 0 [sekundy]:

Sprawdż Filtr przeciw zakłóceniowy (jest na samym początku zasilania)ewentualnie elektro pompkę (wylewającą wodę).Nie wiem jak jest w tym typie pralki ale spotkałem się z tym że faza była cały czas na podzespołach a sterowanie było zerem
  • Poziom 9  
    bagrowski59 napisał:

Dodano po 0 [sekundy]:

zwarcie na filtrze przeciwzakłóceniowym
    temat zamknięty