Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop + Kino domowe + Monitor

kicak16 26 Lut 2013 21:55 1704 11
  • #1 26 Lut 2013 21:55
    kicak16
    Poziom 6  

Witam. Mam pewien problem i proszę o pomoc ( w bardzo prosty sposób, bo jestem w tym kompletnie zielony). A więc ma taki sprzęt:

http://www.x-kom.pl/p/120730-notebook-laptop-...580a-i7-3632qm-8gb-1201000-dvd-rw-gt635m.html

http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audio-v.../home-theater/home-theater-systems/HT-E455/EN

http://www.lg.com/pl/monitory/lg-DM2752D-PZ-led

I teraz chciałbym wszystko razem połączyć.. Jaki kablami będzie najlepiej?
    Chciałbym włączać filmy na laptopie, a dźwięk żeby szedł przez głośniki 5.1 natomiast obraz przez monitor. Czy jest to możliwe? Np laptop podłączony do Internetu i żebym mógł oglądać filmiki z YT na monitorze a dzwięk z kina domowe. Gubię się w tym, czy ma znaczenie w HDMI to czy jest to wejście czy wyjście? Bardzo proszę o pomoc.

0 11
  • #2 27 Lut 2013 14:32
    anmedia
    Poziom 39  

kicak16 napisał:
    Czy jest to możliwe?

Tak jest to mozliwe. Ale skoro sam napisales ze jestes zielony, to trzeba bylo pytac przed zakupem, bo teraz czeka Ci jeszcze zakup do laptopa zenetrznej karty audio (kosztowna). Laptop nie posiada wyjscia cyfrowego jedyne mozliwe to HDMI. Niestety zas kino domowe posiada wejscie optyczne audio (cyfrowe) ale nie posiada wejscia HDMI. Czyli piszac lopatologicznie, aby uzyskac dzwiek 5.1 musisz zakupic karte dzwiekowa z wyjsciem optycznym. Innej mozliwosci nie ma.
    oczywiscie laptopa polaczysz z kinem ale kablami analogowymi czyli uzyskasz dzwiek tylko 2 kanaly.

0
  • #4 27 Lut 2013 16:41
    Pablo1964
    Moderator

Z tego co widzę, to kino ma tylko wyjście HDMI. Zintegrowane zestawy zawsze mają problemy z podłączeniem urządzeń zewnętrznych. Jeżeli chcesz coś podłączyć, pomyśl raczej o amplitunerze KD.

0
  • #5 27 Lut 2013 16:50
    anmedia
    Poziom 39  

kicak16 napisał:
    to mógłbym to wszystko razem połączyć tylko kablami HDMI?

Tak. Jak najbardziej. Ale znowu problem z Twoim laptopem. Zobacz czy ma on mozliwosci wyslania dzwieku audio poprzez HDMI.

kicak16 napisał:
    Ja to tak widzę: LAPTOP przez HDMI => monitor => przez HDMI do kina domowego..

Tak nie bedzie dzialac. Takie polaczenie laptop => kino domowe => monitor Wszystko HDMI.
    kicak16 napisał:
    Bo nie wiem czy monitor ma wyjście HDMI..

Jesli monitor nie ma HDMI to laczysz tak: laptop => kino domowe kablem HDMI i drugi kabel laptop => monitor kablem DVI

Dodano po 3 [minuty]:

Pablo1964 napisał:
    tego co widzę, to kino ma tylko wyjście HDMI.

Main Unit Terminals:
    • 2 x HDMI in
    • 1 x HDMI out
    • 2 x USB 2.0 (front)
    • 1 x Ethernet
    • 1 x Bluetooth Adapter port
    • 1 x Mic in (front)
    • 2 x Optical In
    • 1 x RCA Audio In
    • 1 x Portable Audio In (front)
    • 1 x Composite Video Out
    • 5.1 ch Speaker Terminals
    • 1 x FM Antenna

Strona producenta. Zapewne pomylilo Ci sie z DCD-424 ;)

0
  • #6 27 Lut 2013 16:54
    Pablo1964
    Moderator

Nie, patrzyłem na opis w ceneo.pl. Jeżeli jest inaczej, przepraszam za wprowadzenie w błąd. :-)

0
  • #7 27 Lut 2013 17:07
    anmedia
    Poziom 39  

Wlasnie jak przegladalem aukcje zauwazylem ze posiada az 2 wejscia. Co jest w tego typu zestawach nie lada gratka! I nie wiem czy zauwazyles ze ma takze az dwa wejscia optyczne.

0
  • #8 27 Lut 2013 17:17
    kicak16
    Poziom 6  

Monitor ma takie gniazda
    D-Sub tak
    Antenowe tak
    Komponentowe wideo tak
    SCART tak
    HDMI tak x2
    Złącze CI tak
    Złącze USB tak
    Wejście słuchawkowe tak
    Wejście optyczne audio tak
    Wyjście słuchawkowe tak

Czyli reasumując jeżeli przez HDMI z laptopa będzie szedł dzwiek, to będę to mógł połączyć wszystko kablami HDMI ( kino domowe Pioneer z wejściem HDMI) ??

A gdybym chciał np oglądać TV na monitorze a głos przez HDMI, to przez wejście optyczne?

0
  • #9 27 Lut 2013 17:29
    anmedia
    Poziom 39  

kicak16 napisał:
    A gdybym chciał np oglądać TV na monitorze a głos przez HDMI, to przez wejście optyczne?

Napisz jeszcze raz pytanie!

0
  • #10 27 Lut 2013 17:32
    kicak16
    Poziom 6  

Sorki. Bo ten monitor ma tuner TV i gdy chciałbym oglądać na nim telewizję, a głos przez kino domowe, to kablem optycznym?

0
  • #11 27 Lut 2013 17:37
    anmedia
    Poziom 39  

kicak16 napisał:
    a głos przez kino domowe, to kablem optycznym?

Nie, ten sam kabel wystarczy, tylko ze w TV nie bedzie obrazu!

0
  • #12 27 Lut 2013 17:52
    kicak16
    Poziom 6  

A gdybym chciał kupić jakaś zewnętrzna karte dźwiękową do tego laptopa, to jaką polecacie? Do 250zł. Słyszałem że taka: reative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro USB czasem trzeszczy i przycina

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo