Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Quasar, Top Safe 30 - Brak komunikacji z pilotem, tryb serwisowy

krzysial 26 Lut 2013 22:00 4548 12
  • #1 26 Lut 2013 22:00
    krzysial
    Poziom 12  

Witam
    Alarm nie odpowiada na sygnały z obydwu pilotów, jest w trybie serwisowym.
    2 lata temu miałem problemy z czujnikami w drzwiach, z tego też powodu zdecydowałem o wprowadzeniu alarmu w tryb serwisowy za pomocą PIN(piloty działały), w międzyczasie usterka w drzwiach została usunięta, a mi się dopiero teraz przypomniało że mam alarm, jednak nie ma możliwości powrotu tj.wyjścia z trybu serwisowego,ponieważ nie odpowiada na sygnał z pilota, bardzo możliwe że piloty się rozkodowały , tylko pytanie jak zaprogramować pilota nie mając żadnego działającego.

0 12
  • #2 05 Mar 2013 23:45
    krzysial
    Poziom 12  

nikt nie potrafi mi pomóc ??

0
  • #3 06 Mar 2013 08:20
    wiesiekj

Poziom 27  

Wciskałeś jednocześnie obydwa przyciski w pilocie przy włączonej stacyjce?

0
  • #4 16 Mar 2013 17:18
    krzysial
    Poziom 12  

Tak, brak reakcji alarmu tj. dioda LED świeci i ani trochę nie przygasa a według instrukcji powinna zgasnąć, co oznaczałoby wyjście z trybu serwisowego

Próbowałem też innych opcji sterowanych pilotem również brak reakcji, stacyjka napewno daję napięcie 12v ponieważ bez tego nie odblokuje się zapłon, przy załączaniu stacyjki słychać przez chwilę charakterystyczne PIIIP oznaczające tryb serwisowy

0
  • #5 20 Mar 2013 20:38
    krzysial
    Poziom 12  

Dowiedziałem się, że jest możliwość zaprogramowania pilota do alarmu poprzez zwarcie niektórych wyprowadzeń na procesorze w centralce, niestety szczegółów nie znam, czy ktoś może wie co dokładnie należy zrobić, domyślam się jedynie że chodzi o reset, wyczyszczenie pamięci, ale to tylko domysły, nie chce kombinować w ciemno żeby nie popsuć jeszcze gorzej.

0
  • #6 27 Mar 2013 13:00
    krzysial
    Poziom 12  

czy zna ktoś sposób programowania tych pilotów

0
  • #7 27 Mar 2013 14:01
    wiesiekj

Poziom 27  

Odłącz zasilanie, zewrzyj 2 przewody od czujnika poza czerwonym, podłącz zasilanie, wciśnij przyciski każdego pilota. Jeżeli jest nowsza centralka, ten sposób nie zadziała. Zostaje kontakt z producentem.

0
  • #8 28 Mar 2013 21:18
    krzysial
    Poziom 12  

Nie wiem od kiedy była produkowana nowsza wersja, natomiast moja była zakładana ponad 3 lata temu, jest to wersja 30 zwykła tj. bez literki US itp.

Dodano po 12 [minuty]:

Są dwa wyjścia czujnika, w wiązce głównej i oddzielne na mała wtyczkę, z którego mam skorzystać

0
  • #9 28 Mar 2013 23:19
    wiesiekj

Poziom 27  

Zawsze zwierałem na wtyczce.

0
  • #10 28 Mar 2013 23:42
    krzysial
    Poziom 12  

Niestety sposób nie działa, brak reakcji.
    Czy aby napewno nie była to wtyczka od ukrytego przycisku, ponieważ też jest 3 wtykowa, w tej od czujnika od lewej patrząc 1 i 2 to niebieski i czarny(wyzwalanie i masa czujnika), trzeci to czerwony(+12stałe) również w tej od ukrytego przycisku to dwa lewe tj. 1 i 2 są od przycisku a 3 to kanał dodatkowy , być może było tak że zwierałeś te od przycisku ,

No więc pytanie czy to była wtyczka bliżej tej podwójnej od brzęczyka, czy może ta dalsza.

0
  • #11 29 Mar 2013 08:22
    wiesiekj

Poziom 27  

WTYCZKA OD CZUJNIKA, pewnie masz nowszy typ i pozostaje tylko wizyta u producenta

0
  • #12 07 Kwi 2013 16:02
    krzysial
    Poziom 12  

A oto moja centralka
    Quasar, Top Safe 30 - Brak komunikacji z pilotem, tryb serwisowy Quasar, Top Safe 30 - Brak komunikacji z pilotem, tryb serwisowy Quasar, Top Safe 30 - Brak komunikacji z pilotem, tryb serwisowy Quasar, Top Safe 30 - Brak komunikacji z pilotem, tryb serwisowy Quasar, Top Safe 30 - Brak komunikacji z pilotem, tryb serwisowy Quasar, Top Safe 30 - Brak komunikacji z pilotem, tryb serwisowy Quasar, Top Safe 30 - Brak komunikacji z pilotem, tryb serwisowy

0
  • #13 17 Kwi 2013 17:49
    krzysial
    Poziom 12  

rozwiązany, uszkodzony odbiornik radiowy.

0