Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens F45 - Vista Ultimate - kursor sam przeskakuje podczas pisania

26 Lut 2013 23:02 2526 3
  • Poziom 11  
    Witam.
    Jakiś czas temu dostałem od szwagra laptopa Fujitsu Siemens F45 z systemem Vista Ultimate. Wszystko byłoby ok. gdyby nie fakt, że podczas pisania kursor sam przeskakuje w inne miejsce, co jest bardzo denerwujące i znacznie wydłuża pisanie. Dzieje się tak zarówno podczas pisania w wordzie, exelu, na poczcie, na różnych forach, nawet teraz na elektrodzie musiałem kilka razy wracać i poprawiać zdania. Zaznaczam, że podczas pisania nie rusza nikt myszką, ani nie dotykam ekranu dotykowego. Kursor sam przeskakuje raz kilka słów w tył, innym razem kilka linijek w tył.
    Jeśli ktoś wie co może być przyczyną takiego dziwnego zachowania kursora, to proszę o radę jak sobie z tym poradzić.
    Może brakuje jakiś sterowników?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • SterControlSterControl
  • Moderator - Komputery Serwis
    Panel sterowania-mysz-właściwości-opcje wskaźnika-widoczność-(zaznacz-"ukryj wskaźnik podczas pisania".
  • SterControlSterControl
  • Poziom 11  
    Dzięki, ale miałem to już zaznaczone.
    Jak pisałem, nikt nie rusza myszą , ani nie dotyka ekranu.
    Przed chwilą zainstalowałem program touchfreeze, bo nie wiem jak odłączyć ekran dotykowy. Napisałem kilka zdań i nic nie przeskoczyło, ale jeszcze popiszę i zobaczę jak będzie dalej. Myślałem też nad sterownikiem od klawiatury, ale sprawdziłem w panelu sterowania i niby jest aktualny.
    Wie ktoś skąd ściągnąć dobry sterownik do klawiatury?
  • Poziom 11  
    Witam. Chwilkę mnie nie było. Odnośnie problemu, to zainstalowałem programik o nazwie "Touch Freeze". Blokuje on touchpad podczas pisania i kursor nie przeskakuje nawet przy przypadkowym dotknięciu touchpada.
    Nie potrzebne były żadne sterowniki.
    :)