Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lenovo n200 3000 - brak obrazu, system startuje

andreee91 27 Lut 2013 00:23 2292 7
  • #1 27 Lut 2013 00:23
    andreee91
    Poziom 7  

Witam! wczoraj przeglądałem sobie sieć aż nagle wyłączył się laptop więc wyciągłem baterię i włączyłem go z powrotem ale niestety nic to nie dało bo tylko jest podświetlony ekran, normalnie staruje słychać wiatrak i tak dalej ale nic nie widać tylko podświetlenie podłączyłem go to monitora ale też nic nie wyświetla na monitorze, próbowałem go włączyć na samym zasilaniu bez baterii lecz też to nie przyniosło rezultatu gdy podłączyłem telefon przez usb to telefon wykrył laptopa więc wydaje mi się że jednak pracuje tylko co zostało uszkodzone? płyta główna? karta graficzna? a może coś innego?

0 7
  • Pomocny post
    #2 27 Lut 2013 08:22
    siwy98755

Poziom 16  

Matryca świeci więc inwerter świetlówki chodzi możliwe że padla elektronika LCD .
    Mała wskazówka Możliwe przyczyny:

Uszkodzona karta graficzna
    Zimne luty pod układem graficznym
    Uszkodzona taśma matrycy
    Uszkodzona matryca
    Możliwe rozwiązania:

Uszkodzona karta graficzna – wymiana karty graficznej na nową. Ze względu na konstrukcję laptopa, karta graficzna najczęściej wlutowana jest w płytę główną, tak więc jej wymiana wymaga specjalistycznego sprzętu. Naprawa możliwa jedynie w serwisie. Zobacz więcej – Wymiana karty graficznej w laptopie.
    Zimne luty pod układem graficznym – wymagany jest reballing układu graficznego. Ze względu na złożoność i skomplikowanie tego procesu, naprawa możliwa jest jedynie w serwisie laptopów. Zobacz więcej – Reballing BGA. *1
    Uszkodzona taśma matrycy – możliwość samodzielnej wymiany, jednak wymagana jest minimalna znajomość zasad zachowania ostrożności przy naprawach urządzeń elektronicznych.
    Uszkodzona matryca – możliwość samodzielnej wymiany, jednak wymagana jest minimalna znajomość zasad zachowania ostrożności przy naprawach urządzeń elektronicznych, należy także pamiętać aby dobrać odpowiedni typ matrycy, ponieważ różnią się one między sobą najczęściej złączem i jego umiejscowieniem, typem podświetlenia (CCFL, LED) a także niektóre matryce posiadają wsad EEPROM – wtedy należy nabyć identyczny model matrycy, gdyż inna może być z danym laptopem niekompatybilna.

Dodano po 2 [minuty]:

A kolego spróbuj go uruchomić z jedną kością ram na przemian raz jedna raz druga czasem pomaga ale daje góra ci 50 % na powodzenie takiej akcji

0
  • #3 27 Lut 2013 08:36
    Adamstar1
    Poziom 25  

siwy98755 napisał:

Uszkodzona karta graficzna – wymiana karty graficznej na nową. Ze względu na konstrukcję laptopa, karta graficzna najczęściej wlutowana jest w płytę główną, tak więc jej wymiana wymaga specjalistycznego sprzętu. Naprawa możliwa jedynie w serwisie. Zobacz więcej – Wymiana karty graficznej w laptopie.
    Zimne luty pod układem graficznym – wymagany jest reballing układu graficznego. Ze względu na złożoność i skomplikowanie tego procesu, naprawa możliwa jest jedynie w serwisie laptopów.

W tym modelu grafika jest na osobnej wymienialnej płytce. Inną sprawą jest że pewniej jest wymienić układ na posiadanej płycie.

0
  • #4 27 Lut 2013 11:33
    andreee91
    Poziom 7  

Więc pobawiłem się na zmianę z tym RAMem i nic to nie dało, jak włączam laptopa to widać jak wiatraczek od karty graf. kręci się przez 2s a potem przestaje, ale laptop pracuje bo to słychać.
    Co do uszkodzeń to matrycy raczej bym nie obstawiał, nie upadł mi więc to raczej odpada, bardziej byłbym za kartą graf. albo te zimne luty ale jedno mnie to zastanawia dlaczego to tak nagle się stało przecież laptop działał co innego jakby nie chciał się włączyć na rano ale przecież był uruchomiony i nagle przestał działać.

0
  • #5 27 Lut 2013 12:16
    Adamstar1
    Poziom 25  

Przecież tak właśnie z reguły to wygląda.

0
  • #6 27 Lut 2013 12:44
    andreee91
    Poziom 7  

a jest jakiś tan sposób lub samodzielnie sprawdzić co jest przyczyną?

0
  • #7 27 Lut 2013 13:35
    Adamstar1
    Poziom 25  

andreee91 napisał:
    a jest jakiś tan sposób lub samodzielnie sprawdzić co jest przyczyną?

Oczywiście, należy wykonać odpowiednie pomiary i przeprowadzić stosowną diagnostykę.

0
  • #8 27 Lut 2013 22:14
    andreee91
    Poziom 7  

ok dziękuje bardzo wszystkim za pomoc

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo